stomatolog-pri-beremennosti

Стоматолог при вагітності

Вагітність, поза сумнівом, один з найбільш важливих хвилюючих і одночасно складних періодів в житті жінки. Протягом дев’яти
місяців її можуть очікувати не тільки радість, а й деякі проблеми, в тому числі, і з зубами. Сьогодні в нашій статті ми розповімо про найбільш поширені стоматологічні маніпуляції в цей період і розвіємо міфи про те, що стоматолог при вагітності небезпечний.

Стоматолог при вагітності в якості профілактики

стоматолог при беременности

При тому, як жінка ставає на облік під час вагітності, їй виписують обхідний лист на проф. огляди вузьких фахівців, одним з яких є стоматолог. Проходити професійний огляд можна як за місцем прописки в поліклініці, так і в будь-який інший приватної стоматології.

Чому це важливо! Дуже часто під час вагітності першими страждають зуби. Це відбувається не тільки через дефіцит мікроелементів, що надходять в Ваш організм з їжею, а й через загальне зниження імунітету, що тягне за собою активне розмноження хвороботворних мікроорганізмів в порожнині рота. Так само через значне зрушення гормонального фону змінюється склад слини. Вона стає більш вязкою та кислою, що перешкоджає основній функції – омивання зубів і видалення залишків їжі. Профілактичне відвідування стоматолога кожен триместр дозволить адекватно оцінити стан зубів і зберегти їхнє здоров’я.

Лікування зубів при вагітності

стоматолог при беременности

Основна частина жінок в положенні побоюються лікувати зуби. Дуже часто в цьому є сенс. Стоматологічні маніпуляції часто викликають стрес, який може негативно вплинути на стан вагітної. Однак нехтувати порадою стоматолога лікувати зуби не можна.

Чому це важливо! Навмисним відтерміновуваним лікуванням зубів під час вагітності, Ви підвищуєте ризик їх втрати. Найчастіше після пологів на лікування зубів просто немає часу і до стоматолога приходять в тому випадку, коли виходу вже немає. Тому ми рекомендуємо Вам проводити лікування зубів в другий триместр вагітності, так як він є найбезпечнішим.

Анестезія під час вагітності

анестезия при беременности

Багато жінок вважають, що ліки шкідливі при вагітності, в тому числі і анестетики при лікуванні зубів. Насправді при вагітності заборонені тільки анестетики, які містять в собі адреналін.

Чому це важливо! Терпіння зубного болю під час вагітності загрожує не тільки Вашим важким психічним станом, а й впливає на обмін речовин і порушує роботу внутрішніх органів. Це все в сукупності може негативно впливати на плід. В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно застосовуються сучасні препарати для анестезії, що не проникають через плацентарний бар’єр і дозволені при вагітності.

Рентген зубу при вагітності

рентген зуба при беременности

Про шкідливість рентгенологічного обстеження під час вагітності знають багато. Як же бути з рентгеном зубу при вагітності? Ми відповімо на це питання. Дане обстеження так само не рекомендовано, однак може виконуватися в другому триместрі якщо є гострі клінічні показання.

Чому це важливо! Рентгенівські промені мають тератогенну дію на плід. Саме тому навіть рентген зуба вважається небезпечним обстеженням і виконується тільки при наявності гострих клінічних показань. Для зниження шкідливого впливу можна проводити обстеження на спеціальному конусно-лучевом компьютерном томографе (КЛКТ). В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно обстеження проводитися на кращому обладнанні в своєму класі з мінімально можливим променевим навантаженням.

Поставити будь-яке питання по лікуванню зубів під час вагітності лікарю-стоматологу можна ЗДЕСЬ.