Терапевтичне лікування

Зубная боль

  1. Людина з хворими, відсутніми або розхитаними зубами позбавляється можливості вживати ту їжу, яку він любить і хоче.
  2. Поступово, в силу підсвідомої поведінки у виборі доступної йому їжі розвивається жувальні лінощі, білкова і вітамінна недостатність, різко порушується функція слинних залоз і самоочищення порожнини рота.
  3. Людина перестає себе почувати комфортно щодо вибору, різноманітності і різноманіття їжі.
  4. Він обмежений у своїх можливостях, звикає і упокорюється з ними. Результат – зниження якості життя по одному з найважливіших показників – харчування.

Ні для кого не секрет, що основними істинно стоматологічними захворюваннями, що вражають зуби у людей всієї цивілізованої частини планети є карієс і пародонтоз. Приблизно у 95% людей ці захворювання є причиною передчасної втрати зубів. Детально про історію виникнення карієсу можна почитати ТУТ. Саме тому важливо проводити своєчасне терапевтичне лікування зубів від карієсу.

Завдяки досягненням хімії, фізики, механіки, математики, сьогодні існує величезний вибір матеріалів, інструментів і технологій, які дозволяють усунути дефекти зубів (каріозні ураження і їх ускладнення) будь-якої локалізації та будь-якого розміру.

Стадии кариеса

Стадии кариеса

Карієс – патологічний процес, що виявляється демінералізацією і подальшим руйнуванням твердих тканин зуба під впливом кариєсогенної мікрофлори з утворенням дефекту у вигляді порожнини. Демінералізація або розмивання мінеральних речовин, що утворюють емаль, відбувається під впливом діяльності мікроорганізмів.

Як правило, першими з постійних зубів страждають 6-ті зуби, тому що вони раніше всіх прорізуються (емаль не встигає насититися кальцієм і фтором з слини) і погано очищаються.

Виділяють кілька стадій карієсу.

  1. В стадії плями це захворювання виявляється при огляді у вигляді білої, потім жовтої і тільки потім коричневої плями. Зазвичай людина не відчуває ніяких відчуттів на цій стадії.
  2. Поверхневий карієс вже супроводжується короткочасним досить гострим болем, який виникає під час вживання холодної, гарячої, кислої, солодкої їжі. Вона швидко зникає після усунення подразників. Людина, на жаль, пристосовується до “умов” їжі, виключаючи температурні і хімічні подразники. Емаль руйнується і стає шорсткою.
  3. При середньому карієсі вже визначається каріозна порожнина.
  4. При глибокому карієсі – доторкання до порожнини викликає біль. Деструктивний процес триває, що призводить до значного руйнування коронки зуба і поширенню процесу у внутрішню порожнину зуба і виникнення пульпіту, добре відомого своєю гострим і тривалим болем. Це, в свою чергу, ускладнює лікування зуба і знижує можливість його збереження.

Задати питання по терапевтичному лікуванню зубів фахівцям нашої клініки можна ТУТ.