Металокераміка

металокерамічна конструкція

Металокерамічна конструкція

Металокерамічні конструкції вже довели свою довговічність з цим і пов’язано широке їх впровадження в стоматологічну практику в даний час.

Металокерамічні конструкції є високо естетичними, відрізняються гарною механічною міцністю, хімічною стійкістю, біологічною інертністю і слабкою теплопровідністю. Крім того, є найбільш стійкими до пародонтогенним видам бактерій по відношенню до чисто металевих і особливо пластмасових протезів.

Використовуються в тих випадках, коли ступінь руйнування зуба настільки велика, що забезпечити міцність конструкції можна лише з використанням жорсткого, але в той же час легкого металевого литого каркаса, а також для заміщення відсутніх зубів мостовидними конструкціями.

Правильне планування ортопедичного лікування, дотримання медичних показань і протипоказань до використання м / к конструкцій, адекватний вибір конструкції і вибір металу для лиття каркаса (метал може бути: нікель титановий або золотоплатиновий сплав, також використовуються чисті титанові каркаси для протезування на імплантатах) забезпечують тривалий термін служби металокерамічних конструкцій.

Абсолютними протипоказаннями до використання металокерамічних конструкцій є:

  • використання під опору зубів з живою пульпою у пацієнтів молодше 18 років
  • важкий ступінь пародонтиту.

До відносних протипоказань ми відносимо:

  • аномалії прикусу з глибоким різцьовим перекриттям;
  • невеликі розміри різців нижньої щелепи з живою пульпою
  • патологічна стертість зубів
  • нелікованих парафункції жувальних м’язів (бруксизм)
  • недостатня висота коронок природних зубів, особливо при наявності дефектів зубних рядів.

Однак, після проведення відповідного терапевтичного, ортопедичного, ортодонтичного лікування, можливе застосування металокерамічних конструкцій у пацієнтів, які мають відносні протипоказання.

Процес виготовлення металокерамічних протезів досить складний і вимагає витрат часу, особливих спеціальних знань і навичок.

установка металокераміки

Перший етап – діагностика перед установкою металокераміки

Будь-яке стоматологічне обстеження починається з аналізу оклюзійних взаємин щелеп. Найбільш важлива роль такого обстеження при плануванні об’ємних і складних конструкцій.

установка металокераміки

Другий етап – обточування поверхонь зубів під установку металокераміки

У деяких випадках (деформації оклюзійної площини, зниження альвеолярної висоти, захворювання скронево-нижньощелепного суглоба) може знадобитися попередня перебудова прикусу за допомогою знімних або фіксованих конструкцій, що може зайняти досить тривалий час.

Третій етап – безпосередня установка металокерамічної конструкції

Своїм пацієнтам на час виготовлення постійної конструкції наша клініка в обов’язковому порядку фіксує часові ортопедичні конструкції. Це пов’язано не тільки з необхідністю закрити косметичний дефект (оброблені та відсутні зуби), а й з метою запобігання можливих висувань відпрепарованих зубів в сторону антагоністів.

установка металокераміки

Результат установки металокерамічної конструкції

Результат – високоестетичний функціональний протез одного або декількох відсутніх зубів, який використовується як незнімна (цементована) коронка або мостовідний протез. Сам процес виготовлення металокерамічної конструкції виглядає так: технологія лиття металів дозволяє точно виконати металевий каркас, на якому технік завдає один за іншим шари керамічної маси спочатку світлонепроникні (опаковий) шари, потім прозорі – (прозорі). Після заготівля протеза обпалюється, обробляється і покривається глазур’ю.