Герметизація фісур

герметизация фиссур у детей

Герметизація фісур у дітей

Герметизація фісур особливо необхідна дітям і підростаючому поколінню – юнакам і дівчатам, тобто тим, у кого повна мінералізація емалі ще не завершена (ще протягом двох років після прорізування зубу досить інтенсивно відбувається процес дозрівання емалі).

Карієсстатичні властивості герметиків обумовлені фізичною обтурацією фісур і природних заглиблень. Це запобігає проникненню в них ферментуючих вуглеводів, а, отже, навіть бактерії, що там залишилися  не можуть виробляти кислоту в карієсогенних концентраціях. Фтор, що міститься в герметиці, сприяє дозріванню емалі на той період поки емаль ізольована від середовища ротової порожнини.

Временные зубы

Молочні зуби у дитини

Перші постійні жувальні зуби прорізуються у дитини в 5 – 6 років і в силу недостатніх мануальних навичок дітки не можуть ретельно чистити свої зубки. Вперше карієс вражає жувальну поверхню зубів. У міжгорбкових щілинах (фісурах) концентруються та розкладаються мікро залишки їжі, що і викликає підвищене скупчення мікробів. Ворсинки щітки проникнути туди і вичистити поглиблення не можуть.

Процедура постановки герметика проста і безболісна і проводиться лікарем-стоматологом в стоматологічній клініці. Фісури постійних зубів у дітей повинні бути ізольовані відразу після їх прорізування, до того як встигає розвинутися карієс.

Перші постійні моляри прорізуються між 5 і 7 роками і називаються “6-річними молярами”. Мінералізація емалі завершується тільки на третій рік життя зубу в ротовій порожнині.

Постоянные зубы

Постійні зуби

Другі постійні моляри прорізуються в 11-13 років і називаються “12-річними молярами”.

Інші зуби, що мають ямки і поглиблення називаються премолярами і розташовуються прямо перед молярами. Фісури премолярів також слід герметизувати.

Молочні зуби теж ми рекомендуємо закривати герметиком, особливо при наявності глибоких фісур і ямок.

Молочні зуби відіграють важливу роль у формуванні достатнього місця для постійних зубів і для росту і розвитку щелепних кісток. Ось чому так важливо зберегти молочні зуби здоровими і запобігти їх ранньому випаданню або видаленню.

Процедура установки герметиків.

1Зуб очищений за допомогою обертових щіточок та спеціальної пасти. 2Зуб висушений і ізольований від слини ватними валиками
3На жувальну поверхню поміщена рідина, яка протруює  для додання емалі шороховатості і поліпшення фіксації герметика. 2Поверхня зубу промита, висушена і ізольована від слини новими ватними тампонами.
4Герметик в рідкій формі нанесений на поверхню зубу. Затверденіння відбувається через кілька хвилин. 5Фісури зубу загерметизовані

Робиться така процедура один раз і надалі необхідний тільки уважний контроль два рази в рік. Навіть після випадання герметика, захист від карієсу продовжує забезпечуватися тяжами матеріалу, які проникли в мікропори емалі.

Сучасні діти часто мають не просто слабке здоров’я і високу поширеність стоматологічних захворювань; багато хто має конкретні діагнози – неврози, ДЦП, вроджені і спадкові захворювання. Зубки у таких дітей часто прорізуються з дуже слабкою мінералізацією або вже уражені. У таких випадках ми проводимо цілий комплекс заходів, одним з яких є – профілактичні композитні реставрації, які вимагають мінімального препарування для видалення каріозних тканин і мають карієс-сприйнятливі фісури.

Як правило, ми рекомендуємо і більш старшому поколінню проводити герметизацію. Адже буває, що і в сорок років карієс вражає зуб через фісури.