Мікропротезування

Один з найбільш сучасних і перспективних методів відновлення відсутньої частини зуба, доповнює або замінює класичні способи пломбування. Лабораторним способом виготовляються керамічні або композитні вкладки (накладки або вініри). Матеріал, що використовується дозволяє відновити колір, форму, прозорість, блиск і стійкість до стирання, як у природного зуба.

Вкладка – це найбільш сучасний і перспективний метод відновлення відсутньої частини зуба. Фактично – це пломба, виготовлена не в роті пацієнта, а в лабораторії і тому навіть композитна вкладка зі звичайного пломбувального матеріалу позбавлена недоліків, властивих пломбі, виготовленої у роті.

Якщо говорити про керамічну вкладку, то вона значно перевершує будь-яку іншу за своїми властивостями. Саме кераміка – найбільш близька за своїми властивостями до тканин зуба і дозволяє відновити колір, форму, прозорість, блиск і стійкість до стирання, як у природного зуба.

Мікропротезування керамічними вкладками

Мікропротезування керамічними вкладками

Зафіксована порцелянова вкладка майже повністю відновлює його міцність. Тому там, де є великі руйнування зубів краще поставити вкладку, а не пломбу. У багатьох випадках, коли руйнування коронкової частини зуба велика, а зуб при цьому «живий», єдине, що дозволяє уникнути депульпіровання і покриття зуба коронкою – це вкладка.

Вкладки відрізняються від пломб:

  1. Більшою точністю (вони повністю повторюють підготовлену порожнину).
  2. За допомогою вкладок досягається кращий контактний пункт між зубами.
  3. Міцність вкладок набагато вища, ніж у пломб, у вкладок також значно менше стирання: 2 мікрона в рік; у емалі 3 мікрона в рік; у композитної пломби 12 мікрон в рік.

За допомогою вкладок, виготовлених з перекриттям горбів можна уникнути покриття депульпованих зубів коронками. Хотілося б відзначити, що оскільки точність вкладок набагато вище, ніж у пломб, вкладки фіксуються на незначну кількість композиційного матеріалу, що значно знижує можливість виникнення чутливості зуба при усадки пломбувального матеріалу.

Таким чином, у вкладок є такі переваги перед пломбами світлового затвердіння:

  1. Велика точність.
  2. Велика міцність.
  3. Кращий контактний пункт.
  4. Чудова естетика.
  5. Значно більший термін служби, ніж у пломб.
  6. Відсутність чутливості при усадці пломбувального матеріалу.
  7. Незначна стирання.

У нашій клініці виготовляється кілька видів вкладок: цельнокерамические, композитні, золоті, вкладки IPS Impress.

вініри

Вінір

Вініри (Від англ. «Veneer» – облицювання або наведення лоску) – це тонка, керамічна пластинка, яка фіксується на фронтальну поверхню зуба для придання йому досконалої форми. Як і вкладки, вініри мають абсолютно природний вигляд і виготовляються в лабораторії

Зафіксований вінір закінчується на кордоні з яснами, тому її роздратування, і як наслідок, початок запального процесу – виключені. Реставрований зуб виглядає цілком природно і вражає своєю винятковою естетикою і не втрачає своїх функціональних способностей. Емаль зуба при цьому знімається всього лише на 0,3-0,7 мм, а ріжучий край коротшає менше, ніж на 1 мм, що не травмує і не послаблює зуб і набагато менше, ніж потрібно для установки звичайних коронок. Після обробки лікар знімає відбиток (зліпок) по якому в лабораторії буде виготовлено вінір.

вініри

Готові вініри

Коли ми рекомендуємо застосовувати вініри?

  • скол емалі зуба
  • проміжки між зубами
  • клиновидний дефект
  • порушення форми зубів (вроджені або в результаті травми)
  • старі пломби, що відрізняються за кольором від нормального зуба
  • зміна кольору зубів
  • наслідки травм або лікування кореневого каналу

Порцелянові вініри не можна встановлювати якщо:

  • квітучий карієс і захворювання ясен (спочатку необхідно вилікувати ці захворювання)
  • значні дефекти зубів, коли втрачена його велика частина і зуб ослаблений. Вінір робить зуб міцнішим, в таких випадках необхідно виготовити коронку
  • значні дефекти емалі і значні стирання, в тому числі викликані попередніми спробами встановлення вініра
  • патологічна стертість зубів, внаслідок бруксизма – звичкою пацієнта сильно стискувати або скреготати зубами.

Бруксизм – скрегіт і стискання зубів, властивий багатьом людям і найчастіше має доброякісний характер і такий стан викликано гіперфункцією жувальних м’язів. Бруксизм призводить до швидкого стирання тканин зубів, і може сприяти розвитку лицьових і головних болів. Якщо протягом дня людина може контролювати цей стан, то під час сну бруксизм не піддається контролю. Стирання зубів в такому випадку можна запобігти за допомогою спеціальних полімерних зубних кап.

Переваги вінірів:

  • вініри надають зубу натуральний здоровий вигляд
  • кераміка точно імітує властивості емалі
  • кераміка гладкий і непроникний матеріал, тому на його поверхні не утворюються плями, помутніння або знебарвлення.

Недоліки методу:

  • керамічні вініри можуть відшаруватися або зламатися;
  • якщо вінір відшарувався цілком його можна зафіксувати на місце,
  • якщо він зламався, єдиний вихід – виготовлення та встановлення нового.

Як же виготовляють вініри і вкладки?

Керамічна вкладка

Керамічна вкладка

Спочатку лікар під анестезією видаляє тканини зуба, уражені карієсом і формує порожнину під вкладку. Далі знімається відбиток з зубів обох щелеп і відправляється в лабораторію, де за ним зубний технік відливає з гіпсу модель щелепи.

На моделі технік відновлює втрачену частину зуба з кераміки, наносячи її тонкими шарами пензликом і періодично випалює в спеціальній печі при температурі більше 700 градусів. Технік відновлює форму зуба, колір, контакт з сусідніми зубами. Потім готова вкладка ретельно полірується і на моделі передається лікарю в кабінет.

Лікар приміряє вкладку, оцінює її колір, форму, контакт з сусідніми зубами, після чого фіксує вкладку до зуба за допомогою клею (адгезиви) та спеціального композитного цементу.

Процес виготовлення вкладки або вініра займає в цілому 2,5 -3 години в два візити. Не кажучи про міцність, керамічна вкладка на порядок красивіше будь якої пломби. З точки зору гігієни керамічній вкладці немає рівних, тому що на ній не осідає наліт і вона толерантна до ясен.

У випадках, коли стоматологічну ситуацію неможливо або важко вирішити за допомогою вінірів, вкладок або реставрації композитом слід віддати перевагу повним коронкам і при відсутності окремих зубів – мостовидні протези.

Металокерамічні конструкції стали вже традиційними, але розвиток технології безметалевих систем дозволяє отримати набагато більш досконалу естетику і чудові механічні характеристики.