Пародонтологія

Кожен другий пацієнт страждає захворюваннями пародонту, тільки кожен 20-й знає про своє захворювання, і тільки одиниці отримують адекватне лікування. Пародонтологія – розділ стоматології, що вивчає проблеми пародонту і способи їх лікування.

Пародонт – комплекс тканин, які оточують зуб і забезпечують його фіксацію в щелепній кістці.

Будова пародонту

Будова пародонту

Пародонт складається з ясен, зв’язкового апарату і щелепної кістки, в якій розташовуються корені зубів. Стан зубо-ясенного з’єднання визначає характер запального процесу.

Хвороби пародонту пов’язані з хронічною бактеріальною інфекцією, яка вражає ясна і щелепні кістки. Ця інфекція може впливати не тільки на здоров’я порожнини рота, але також і на інші хвороби подібно діабету або серцево-судинні захворювання. Куріння, стрес і спадкові чинники також можуть підтримувати хвороби пародонту. Іноді, асоціація між хворобами пародонту і іншими системними захворюваннями потенціюють один одного: це означає, що не тільки хвороби пародонту можуть провокуватися іншими системними хворобами, але також пародонтити можуть мати сильний вплив на перебіг системних захворювань.

здорові ясна

Вид здорових тканин ясен і пародонту

Запалення ясен є, як правило, результатом недостатньої або неадекватною індивідуальної та професійної гігієни, коли наліт, який містить бактерії, регулярно не видаляється. Пацієнт і / або стоматолог можуть бачити, що ясна червоні, трохи набряклі і легко кровоточать. Цю ранню стадію хвороби, коли в процес залучені тільки м’які тканини ясен, називають гінгівіт.

Зазвичай гінгівіт не завдає специфічного дискомфорту для пацієнта і тому такий стан не змушує його відвідувати стоматолога. Кровоточивість ясен традиційно вважають явищем “вельми нормальним” і не розцінюють як симптом хвороби. У деяких випадках, навіть стоматологи не діагностують гінгівіт, якщо пацієнт не скаржиться на дискомфорт.

типы пародонтальных карманов

Типи пародонтальних кишень: А – ясенний, В – поддесневой, С – кістковий

Гінгівіт – повністю оборотний процес, може бути вилікуваний завдяки проведенню професійної гігієни, супроводжуваної поліпшеним підбором індивідуальних засобів і методів гігієни.

Якщо гінгівіт не лікувати, це призводить до розвитку захворювання. Наліт (бляшка) і його бактерії будуть поширюватися все глибше і глибше вниз нижче області прикріплення ясен. Запальний процес змусить ясна і, нарешті, кістку, оочуючу зуби опуститися і відокремитися від зуба. Утворений в результаті запального процесу простір між коренем зуба і яснами – називається кишенею. Навіть в цей час, пацієнт може відчувати тільки незначний дискомфорт.

Класифікація пародонтальних кишень

класифікація пародонтальних кишень: А – проста, В – з’єднана, С – комплексна

Коли процес поширюється на альвеолярну кістку, то мова йде про пародонтит, який, в залежності від ступеня руйнування кістки, підрозділяється на легку, середню і важку ступені.

Дуже часто, пацієнт відвідує стоматолога тільки тоді, коли кістки навколо зуба настільки мало, що один зуб або група зубів стають рухливими.

Отже, Вам необхідна консультація пародонтолога, якщо у вас з’явилися такі симптоми:

  • кровоточивість ясен під час чищення зубів
  • неприємний запах з рота
  • зуби покриті темним нальотом
  • ясна набряклі, можливо, гіпертрофовані
  • оголилися шийки зубів
  • з’явилася рухливість зубів

Задати питання по захворюваннях пародонту фахівцям нашої клініки можна ТУТ.