logopedija-2

Можливо для когось видасться досить дивним, що послуги логопеда надаються в стоматологічній клініці. Насправді логопедія найтіснішим чином пов’язана зі стоматологією. Дані стоматологічної діагностики вкрай важливі для лікарів логопедів, так як часто мовна патологія, так чи інакше, пов’язана з ушкодженнями органів мови, а взаємодія логопедів, стоматологів і ортодонтів дозволяє точно виявити причини порушення мови як у дітей раннього віку, так і у дорослих та максимально швидко усунути їх.

Основними цілями роботи логопеда в рамках міждисциплінарного підходу є:

  1. Корекція орофаціальних функцій язика, губ, координація руху щелеп і т.д. В першу чергу логопед працює з ротовим диханням (часто звичний стан відкритого рота), інфантильним типом ковтання і прокладанням язика, що безсумнівно впливає на формування оклюзії і артикуляцію звуків і навпаки – зубощелепні аномалії викликають дисбаланс в координації рухів лицьових і жувальних м’язів.
  2. Корекція мовних розладів пов’язаних з м’язовою слабкістю, неузгодженістю, повільністю або надмірною швидкістю в русі м’язів, що беруть участь в диханні, формуванні звуків, резонансі і артикуляції, в тому числі неврологічного походження.
  3. Робота із затримкою мовного розвитку, в тому числі виправлення труднощів доступу до лексики (відчуття, що “слово на кінчику язика”, але ніяк не сказати).
  4. Робота з голосовими розладами — зміна голосу в будь-яких його якостях, інтенсивності, тоні і тембрі – мобілізація органів голосу, до яких відносяться: щелепи з зубами, губи, язик, діафрагма, міжреберні м’язи, гортань (на рівні внутрішньої мускулатури гортані).
  5. Навчання диханню, ковтанню, правильній мові, писанню і рахуванню дітей і дорослих, в тому числі допомогти людям з пошкодженням головного мозку впоратися з проблемами спілкування і реабілітувати, наскільки це можливо, змінені функції.
    У цьому пункті багато “а”: афазія, алексія, аграфія, акалькулія – придбаний розлад мови, читання, письма та рахунку обумовлене черепно-мозковою травмою, порушенням мозкового кровообігу, ішемією, пухлиною, інсультом, тромбоемболією, інфекційними захворюваннями головного мозку та ін. , тобто розпад вже наявних функцій мови, читання, письма та рахування у людини, яка раніше розробила лінгвістичні функції, тобто після 3-х річного віку.
  1. Синдромальні патології, які пов’язані з комунікативними і лінгвістичними проблемами.

Дуже важливо розуміти, що якщо ви хочете отримати стабільний ортодонтичний результат у дитини або дорослого, то однозначно необхідна спільна робота ортодонта і логопеда.

Запис на консультації, корекції, масажі (включаючи зондовий) до логопеда Черняк Анна Ігорівна здійснюються по телефону клініки +38 (044) 463-63-11.