Лазерна стоматологія

Ми раді представити Вам першу в Києві ербієву систему четвертого покоління VERSAWAVE SPECIALTY ERYAG HOYA CONBIO

эрбиевый лазер, эрбиевый лазер в стоматологии, VERSAWAVE SPECIALTY ERYAG HOYA CONBIO

Ербієвий лазер VERSAWAVE SPECIALTY ERYAG HOYA CONBIO

Компанія HOYA Photonics була заснована в 1991 році як дочірня компанія корпорації HOYA, світового лідеру у виробництві оптики, що базується в Токіо, Японія зі штаб-квартирою в Fremont, Каліфорнія, США. Маючи багату спадщину, компанія швидко здобула високу репутацію серед фахівців, які використовують в своїй клінічній практиці лазерні технології.

Сьогодні системи VersaWave Specialty працюють в кращих клініках всього світу.

Лазерні ербієві системи пропонують значущі, численні переваги в терапевтичній стоматології

 1. Мінімально інвазивні процедури!
 2. Анестезія скорочена до мінімуму (часто досить тільки анестезуючого спрею замість ін’єкції, таким чином, немає необхідності використовувати голки). Це особливо важливо для пацієнтів, які страждають непереносимістю або алергічними реакціями на анестетики і тим, кому вони протипоказані схемою лікування основного захворювання.
 3. Велика безпека для пацієнтів з кардіопатією, де використання анестетиків може бути проблематичним.
 4. Бактеріальне знезараження (знижений ризик інфекцій і рецидивів).
 5. Вибіркове видалення уражених тканин; при цьому, наскільки можливо, навколишні тканини залишаються недоторканими, а здорова структура зуба зберігається.
 6. Лазер забезпечує нетравматичний і локалізований вплив

Наприклад, каріозні тканини характеризуються підвищеним вмістом вологи в порівнянні зі здоровими емаллю і дентином – під променями лазеру волога з них починає активно випаровуватися, руйнуючи і самі тканини. Таким чином, вдається домогтися повного усунення каріозних тканин без пошкоджень для інших.

Крім того, лікування лазером дозволяє уникнути мікротріщин і крихітних відколів – відкритих «воріт» для карієсу, які найчастіше виникають під свердлом звичайної бормашини.

зуб после применения бор машины

Розтріскування емалі зубу в результаті препарування бормашиною

зуб после лечения лазером

Вигляд эмалі зубу після препарування ербієвим лазером

Як результат – Менший стрес і Менший страх (особливо це важливо для дитячої стоматології).

 • Менший рівень набряків, болю і післяопераційної чутливості.
  Більш швидкий період післяопераційного відновлення і загоєння.
 • Відсутність шуму і вібрацій, властивих при свердлінні зубів
 • Миттєві естетичні результати
 • Велика безпека для пацієнтів з коагулопатією (порушеннями зі згортанням крові) (завдяки відсутності кровотечі лазери зараз дозволяють проводити велику кількість процедур для пацієнтів з порушеннями зі згортанням крові).

Лазерну біостимуляцію, яка є відносно новою в світі стоматології, використовують вже протягом кількох років в спортивній медицині, педіатрії, фізіотерапії і для зняття болю. Завдяки спеціальній розфокусуваній ручній маніпуляції, що дозволяє використовувати пляму великого розміру зі зниженим рівнем щільності потоку, лазер довів свою ефективність щодо зниження чутливості і поліпшення процесу загоєння в різних стоматологічних процедурах, а також при лікуванні скронево-нижньощелепних порушень. Зазвичай в стоматології лазер використовується для прискорення періоду загоєння після видалення і для десенсибілізації пульпи (до видалення). Немає необхідності застосовувати анестетики для пацієнтів з низьким рівнем переносимості професійних стоматологічних операцій.

Ще один приклад – при такій проблемі, як пародонтит, вкрай важливо усунути інфіковані та структурно змінені тканини. Для цього на них наноситься спеціальний розчин, який вступає в реакцію виключно з патологічними клітинами, в результаті чого вони набувають контрастного, в порівнянні зі здоровими тканинами, забарвлення. Впливаючи на тканини, лазер випаровує забарвлені ділянки, не зачіпаючи незаражені тканини.

эрбиевый лазер, эрбиевый лазер в стоматологии, VERSAWAVE SPECIALTY ERYAG HOYA CONBIO

Ербієвий лазер VERSAWAVE SPECIALTY ERYAG HOYA CONBIO

Лікування лазером комфортне і практично не доставляє пацієнтам неприємних відчуттів, неминучих при традиційних технологіях.

Короткочасні імпульси з малою потужністю не викликають роздратування нервів і, відповідно, болю під час лікування. Крім того, лазер не викликає термічної реакції – тобто не провокує хворобливого нагрівання твердих тканин зуба, що неминуче при використанні бору. Завдяки цим властивостям лазерна стоматологія чудово підходить навіть для найменших пацієнтів.

Можливість обійтися без знеболюючого.

Безболісність лазерного лікування несе в собі ще одну перевагу – воно дозволяє або повністю обійтися без анестезії, або мінімізувати використання знеболюючих препаратів.

Ця властивість особливо важлива для пацієнтів, які страждають непереносимістю або алергічними реакціями на ліки, тим, кому вони протипоказані схемою лікування і так далі.

Крововідновлювальні властивості.

Використання лазерного променя при проведенні операцій і препаруванні тканин дозволяє мінімізувати крововтрати. Лазерний промінь миттєво «закриває» розсічені під час препарування кровоносні судини, зупиняючи кровотечу. Завдяки тому, що лазер ефективно «з’єднує» навіть найдрібніші капіляри, такі операції практично безкровні. Ця властивість особливо важлива для хворих на гемофілію, а також пацієнтам зі зниженою швидкістю згортання крові.

Ефективність лікування.

Лазерний промінь – це стоматологічний інструмент найвищої точності, потужність і інтенсивність якого легко налаштувати в залежності від кожної ситуації. Його використання показало свою ефективність як при лікуванні такого поширеного захворювання, як карієс, так і при щадному депульпірованню – видаленні пульпи з мінімальним руйнуванням зуба. Лазерне лікування карієсу дозволяє обійтися без видалення нервів, навіть якщо між порожниною і пульпою залишилася всього лише найтонша перегородка дентину, завдяки високоточному і делікатному впливу найтоншого променя.

Використовується лазер і при лікуванні пародонтиту – його промені ефективно знищують мікрофлору в порожнинах ясенних кишень, видаляють запалені і інфіковані тканини ясен, усуваючи, таким чином, вогнища запалень і сприяючи відновленню здоров’я м’яких тканин. Протизапальні, ранозагоювальні, стимулюючі і регенеруючі властивості лазеру ефективно використовуються і для імплантація зубів. Операції з імплантації титанових імплантатів, що виконуються за допомогою лазерного променю, характеризуються швидкістю заживлення ран без наслідків, хорошою сумістністю імплантатів і дуже низьким ризиком відторгнення. Тонкий лазерний промінь використовується і для виготовлення мініатюрних замків в протезування зубів – з його допомогою вдається практично не затронути емаль сусідніх здорових зубів.

Антибактеріальні властивості лазера, що забезпечують стерильність процедур. Будь-яка хірургічна операція вимагає бездоганної стерильності інструментів і операційного поля, для забезпечення якої в традиційній хірургії використовується ретельна обробка всіх інструментів. Однак використання лазера – це принципово нове рішення – під час такої операції з тканинами «стикається» не скальпель, а промінь, який володіє найпотужнішими антибактеріальними і протизапальними властивостями. Під впливом лазеру «випаровуються» клітини пухлин і клітини з патологічними змінами, запалені і інфіковані тканини, а також мікроорганізми. Використання лазера дозволяє домогтися високої стерильності операційного поля, практично зводить до нуля ризик повторного інфікування.

Лікування карієсу

Процедура лазерного лікування карієсу абсолютно стерильна, тому що наконечник не стикається з зубами і див. вище

Чому виникає біль під час препарування бормашиною? -Виникає інтенсивне нагрівання в результаті тертя між свердлом і тканинами зуба, ще додається вібрація в більшій чи меншій мірі.

При обробці лазером не відбувається нагрівання, тому що потужність випромінювання досить низька. І рівень шуму в 20 разів менше, ніж у бормашин.

Рекомендується людям з підвищеною чутливістю до болю і звуків, а також дітям і вагітним.

Препарування порожнини відбувається вибірково, впливаючи тільки на інфіковані (уражені) карієсом тканини. При цьому лазер не працює на здорові тканини не провокує виникнення тріщин емалі.

Скорочується час лікування, тому що немає необхідності міняти бори і насадки, а при лікуванні початкового карієсу робити анестезію.

Високі вимоги до фахівців, які працюють з лазером.

Очевидно, що лазери не можуть повністю замінити або радикально змінити методи роботи, але їх можна використовувати в поєднанні з традиційними інструментами або в якості запасного варіанту.

Як проходить лікування зуба за допомогою лазеру