Планування імплантації при повній адентії потребує ортопедичних орієнтирів

Повна адентія – це повна відсутність зубів однієї щелепи чи обох щелеп у пацієнта. Повна адентія тягне за собою такі наслідки, як кісткова редукція щелеп (атрофія альвеолярного відростка і кістки тіла щелепи), атрофія м’язів, втрата пружності губ та шкіри в приротовій частині обличчя, дисфункція роботи скронево-нижньощелепного суглоба, значне порушення вимови (фонетики) і неможливість повноцінного відкушування та пережовування їжі. Все це призводить не тільки до зниження якості життя, а й до психологічного дискомфорту і заниження самооцінки.

Повна адентія може бути вродженою (первинною) або набутою (вторинною). Первинна адентія вкрай рідкісна патологія і найчастіше є генетичною вадою.

У повсякденній стоматологічній практиці найчастіше зустрічається вторинна адентія, яка викликана різними стоматологічними захворюваннями, такими як карієс та його ускладнення, пародонтит або по іншим причинам, таким як травми, пухлини або оперативне втручання в щелепно-лицьовій ділянці.

Оптимальним лікуванням адентії є ортопедична реконструкція зубних рядів за допомогою фіксованих протезів. З метою фіксації протезів проводять дентальну імплантацію. Прогноз лікування повної адентії цілком сприятливий, що дозволяє пацієнту після лікування повернутися до повноцінного життя.

Нижче представлені етапи виконання імплантації.

photo_2024-01-08_13-40-59 (2)

photo_2024-01-10_10-13-09

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>