Вперше гіперостоз був описаний в 1930 році, проте, більш детальний опис хвороби було зроблено др. Сілверменом і др. Каффа в 1945 році. Причини розвитку точно не з’ясовані, існують теорії щодо спадкового або вірусного походження.
Вперше гіперостоз був описаний в 1930 році, проте, більш детальний опис хвороби було зроблено др. Сілверменом і др. Каффа в 1945 році. Причини розвитку точно не з’ясовані, існують теорії щодо спадкового або вірусного походження.
ОБЛІТЕРАЦІЯ, лат. oblitteratio, буквально — «стирання, згладження», що в стоматологічній практиці означає наявність патологічного процесу вродженого (недосконалий дентиногенез) або набутого (хронічне запалення або травма зуба), що призводить до звуження або повного закриття просвіту кореневих каналів.
Верхня мікрогнатія або недорозвинення верхньої щелепи – це розповсюджена вроджена деформація верхньої щелепи, яка може бути обумовлена як ендо-, так і екзогенними факторами, які здатні вплинути на розвиток щелепи.
Повна адентія – це повна відсутність зубів однієї щелепи чи обох щелеп у пацієнта. Повна адентія тягне за собою такі наслідки, як кісткова редукція щелеп (атрофія альвеолярного відростка і кістки тіла щелепи), атрофія м’язів, втрата пружності губ та шкіри в приротовій частині обличчя, дисфункція роботи скронево-нижньощелепного суглоба, значне порушення вимови (фонетики) і неможливість повноцінного відкушування та пережовування їжі.
Слизова оболонка порожнини рота складається з двох основних шарів: верхній епітеліальний шар і нижче – сполучна тканина, яку ще називають власною пластинкою (lamina propria).
Дисфункція десмосом викликає рідкісне та потенційно летальне ідіопатичне аутоімунне захворювання — Пухирниця звичайна (ПЗ) Pemphigus vulgaris — супроводжується первинним виникненням пухирів і виразок у ротовій порожнині, а потім і на шкірі.
Географічний язик є доброякісним станом у 1-2% людей і зазвичай проявляється у вигляді множинних еритематозних (червоних) плям на передній та/або бічній поверхні язика.
Пародонтит – це запалення тканин, які оточують зуб та підтримують його в кістках щелеп.
Хронічний пародонтит – прогресує повільно і найчастіше вражає дорослих, однак інколи ми діагностуємо пародонтит у дітей та підлітків.
Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) являють собою величезний діапазон станів, пов’язаних з розладами, оро-фациальним, головним болем і болями в області шиї.
У березні 2020 р ВООЗ оголосила пандемію, викликану вірусом SARS-CoV-2.
У порівнянні з грипом H1N1, існують як подібності, так і відмінності в способах передачі вірусу, боротьби з розповсюдженням та лікуванні.
COVID-19, викликаний SARS-CoV-2, так само як і грип є респіраторним захворюванням, що передається через кашель і чхання, прямий контакт з інфікованою людиною або через контакт з біологічними рідинами інфікованих.