Планування імплантації на основі даних КТ

Планування імплантації на підставі даних комп’ютерної томографії та за допомогою інтерактивного програмного забезпечення “SIMPlant”

Традиційно лікарі для прийняття рішення щодо способу протезування, типу, кількості та розмірів імплантатів, а також необхідних підготовчих етапів збирають інформацію про загальний стан пацієнта, уточнюють вимоги пацієнта до кінцевого результату стоматологічного лікування, обов’язково проводять панорамну рентгенографію. На підставі отриманих даних хірург приймає рішення щодо майбутньої імплантації. Але буває так, що під час операції виявляється анатомо-топографічні умови які не дозволяють встановити імплантати в планованому місці. Іноді лікар змушений по ходу операції приймати рішення про встановлення імплантатів іншого розміру або типу, або повністю відмовлятися від їх впровадження.

ортопантомограмма при плануванні імплантації

Ортопантомограмма при плануванні імплантації

Таким чином, ми прийшли до висновку, що рентгенівських знімків недостатньо. Іноді такі знімки несуть недостовірну інформацію – збільшення розмірів досліджуваних відділів становить близько 30%.

Сьогодні, в нашій клініці для кожного пацієнта, який готується до імплантації, ми включили в передопераційний план обстеження спіральну комп’ютерну томографію верхньої і / або нижньої щелепи.

3D КТ зубів

3D КТ зубів

i-CAT Gendex CB-500, конусно-променевий комп'ютерний томограф, КЛКТ

Конусно-променевий комп’ютерний томограф i-CAT Gendex CB-500

Дослідження виконується на конусно-променевому комп’ютерному томографі i-CAT Gendex CB-500. Отримані дані обробляються нами в графічній дентальній комп’ютерній програмі SIM Plant (Materialise Software), яка забезпечує нам одночасний перегляд поперечних, осьових і панорамних перетинів з кроком в 1 мм і створює 3х-мірну реконструкцію щелепи пацієнта.

На зображеннях у нас є можливість зробити всі необхідні виміри кістки, оцінити структуру кістки, ступінь вираженості остеопорозу, атрофії, наявність деструктивних змін кістки, стан наявних зубів і встановлених раніше імплантатів, їх прогноз, легкість верхньощелепних синусів, патологічні процеси в синусах.

За допомогою різних інструментів програми SIM Plant лікар планує місце впровадження, підбирає тип, розміри та кількість імплантатів. Віртуально впроваджені імплантати завжди ще раз оцінює на предмет співвідношення з усіма анатомічними утвореннями, а також з точки зору адекватності їхнього економічного становища для подальшого ортопедичного етапу лікування. На зображеннях у нас є можливість зробити всі необхідні виміри кістки, оцінити структуру кістки, ступінь вираженості остеопорозу, атрофії , наявність деструктивних змін кістки, стан наявних зубів і встановлених раніше імплантатів, їх прогноз, легкість верхньощелепних синусів, патологічні процеси в синусах.

хірургічний шаблон на моделі щелепи

Хірургічний шаблон на моделі щелепи

хірургічні шаблони

Хірургічні шаблони

За прийнятим планом впровадження імплантатів компанія Materialise Software (Левен, Бельгія) виготовляє для нашого хірурга Стереолітографіческу модель щелепи з комплектом індивідуальних хірургічних направителів для свердління для точної реалізації віртуального плану імплантації за допомогою поетапної фіксації Направитель на кістки щелепи по ходу операції.

Наші переваги:

  1. КТ сканування дає ясні, неспотворені дані, що описують кількість і якість кістки щелепи пацієнта, в яку ми плануємо впровадити імплантат.
  2. Інтерактивне ПЗ SIM Plant дозволяє зробити точну оцінку особливостей анатомії пацієнта і змоделювати установку імплантату і при необхідності симулювати кісткову пластику.
  3. Наш проект передопераційного плану дентальної імплантації являє собою точну тривимірну модель щелепи пацієнта з позиціонувати в ній віртуальними імплантатами. При такому плануванні враховуються питання не тільки хірургічного, а й ортопедичного етапів лікування.
  4. Хірургічні направляючі для свердління Surgi Guide виготовляються на основі віртуальної моделі щелепи пацієнта, забезпечують точний напрямок свердла, перешкоджають розсвердлюванню каналу по ходу операції.
  5. Використання Surgi Guide забезпечує точність і безпеку розміщення імплантатів, істотно скорочує час оперативного втручання.
Планування хірургічного втручання в щелепно-лицеву ділянку на підставі даних комп’ютерної томографії та за допомогою інтерактивного програмного забезпечення SIM Plant дозволяє істотно знизити ризик ускладнень для лікаря і пацієнта.

Більш докладно про планування імплантації на підставі даних комп’ютерної томографії можна дізнатися ТУТ.

КТ зубів

КТ зубів

позиціонування дентальних імплантів

Позиціонування дентальних імплантів

Планування дентальної імплантації

Планування дентальної імплантації

Установка імплантів

Установка імплантів