лечение пульпита

Лікування пульпіту у дітей та дорослих

Пульпіт – це запалення пульпи зуба. Пульпа являє собою судинно-нервове сплетіння, яке в народі називають просто нерв.
Проходячи лікування пульпіту зуба ви завжди почуєте вердикт, що потрібно видаляти нерв. Насправді під цим поняттям мають на увазі цілий цикл заходів. Сьогодні в нашій статті ми розповімо як саме відбувається лікування пульпіту і чим воно відрізняється у дітей і дорослих.

Вітальний зуб – оптимальне рішення при лікуванні пульпіту у дітей

лечение пульпита у детейПульпіт у дітей і підлітків характерний тим, що при його лікуванні доводиться мати справу з несформованими зубами (молочними, або такими,що тільки прорізалися, постійними). Якщо запалився нерв і пульпа, допустимо прибрати тільки ті їх ділянки, які були схильні до запалення. Не уражену частину нерва покривають біосумісним матеріалом. Зуб, який пройшов через подібні лікувальні маніпуляції, називають вітальним, його вдалося зберегти живим і він безперешкодно росте далі.

Лікування пульпіту у дорослих

пульпит

Пульпіт

Зовсім по-іншому протікає пульпіт на дорослих зубах. Захворювання частини нерва провокує поширення запалення по всій його довжині і об’єму. У зв’язку з тим, що вже неможливі процеси утворення захисного покриву не уражених ділянок навколозубних тканин, необхідно повністю видалити запалений нерв і пролікувати зубні канали. Тільки так можна перемогти пульпіт зубу і запобігти поширенню вогнища інфекції по всій ротовій порожнині.

Діагностика зубу, ураженого пульпітом

диагностика пульпита

Рентгенівський знімок зубу з пульпітом

Часто пацієнти не зовсім розуміють необхідність діагностики ураженого зубу. Ну болить же, значить потрібно лікувати! Але насправді це дуже важливий етап. У бічних зубах часто зустрічаються від трьох до шести зубних каналів, і більше, і у кожної людини вони розміщені строго індивідуально. Вивчити особливості розташування зубних каналів можна за допомогою двомірних (рентгенівський знімок, ортопантомограмма) методів діагностики. Але буває, що особливо довгі і покручені канали не виходить простежити повністю. Причиною може бути візуальне накладення поверхневої структури тканин на більш глибоку, при перегляді на знімку. На сьогоднішній день компьютерная томография (КТ) являється найкращим способом діагностики, яка проінформує лікаря  про розташування всіх каналів, їх довжини і форми. Ця цінна інформація допоможе грамотно пролікувати уражений зуб і запобігти його руйнуванню.

Ретельне чищення каналів – найважливіший етап при лікуванні пульпіту

этапы лечения пульпита

Етапи лікування пульпіту

Для того, щоб ретельно очистити всі канали, потрібно омити їх внутрішні стінки спеціальними лікувальними розчинами. Тільки так можна добитися ідеального чистого стану, після чого канали можна пломбувати. Для того, щоб зробити медикаментозну обробку більш ефективною, застосовується ультразвукова і механічна активація. Якщо лікар має справу з зубом, канали якого вже піддавали первісному очищенню і їх потрібно перепломбовувати, застосовується метод механічного очищення каналів від залишків старих пломб і зруйнованих тканин. Як правило, якщо пульпіт зубу виник вперше, і інфекція поширилася не дуже сильно, то лікарю буває досить 1-2 годин, щоб усунути вогнища інфекції і запобігти їх повторному виникненню. Але при запущеному пульпіті, а також, якщо необхідно повторне лікування (наприклад, пломба втратила герметичність, або перший раз зуб був проліковано недостатньо якісно), лікування зубу може проходити в два або більше етапів.

Пульпіт не є вироком. Своєчасне і якісне лікування уможливить повне зцілення хворого зуба. В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно робота спрямована на збереження природної усмішки, тому наші лікарі докладуть максимум зусиль для збереження Ваших зубів. Будь-яке Ваше питання по лікуванню пульпіту можна задати ЗДЕСЬ.