kt

КТ діагностика

Конусно-променева комп’ютерна томографія (КПКТ) – на даний момент є золотим стандартом діагностики в стоматології і отоларингології.
КПКТ відноситься до рентгенологічних видів обстежень і являє собою складну процедуру багаторазового сканування пацієнта низькими дозами рентгенівського опромінення в різних площинах. Після отримання даних про сканований об’єкт комп’ютером, вони аналізуються складним програмним забезпеченням в результаті якого виникає повноцінне тривимірне зображення.

Обстеження на конучно-променевому комп’ютерному томографі (КПКТ) – абсолютно безболісна процедура, яка не визиває ніякого психологічного або фізичного дискомфорту. Завдяки відкритому полю зору під час діагностики дану процедуру можна виконувати пацієнтам з клаустрофобією. Тривалість проведення діагностики становить не більше хвилини.

Протипоказаннями до обстеження на конусно-променевому комп’ютерному томографі є дитячий вік до п’яти років, а також вагітність (особливо перший і третій триместри).

У нашій клініці ми виконуємо конусно-променеву комп’ютерну томографію на кращому обладнанні в даному класі, а саме на томографі Gendex CB-500 by i-CAT виробництва США. Вибір даного томографа не випадкова. Тільки він зміг задовільнити всі наші суворі вимоги. виникає повноцінне тривимірне зображення сканується.

Конкурентними перевагами Gendex CB-500 by i-CAT являються:

  1. Положення пацієнта під час проведення діагностики. Під час дослідження пацієнт перебуває в положенні сидячи, що значно збільшує якість зображення, так як забезпечується максимальна нерухомість. Також діагностика КПКТ в положенні сидячи – це практично єдиний метод отримання якісного знімку у маленьких дітей.
  2. Під час діагностики рентгенівська трубка виробляє повний оборот в 360 °, що дозволяє отримати повний набір даних без спотворень, щоб уникнути помилок при діагностиці.
  3. Завдяки широкому спектру налаштувань томографу досягається максимально можлива при конкретному клінічному випадку променеве навантаження на пацієнта.
  4. Великий розмір датчика дозволяє побачити нижню щелепу, верхню щелепу, додаткові пазухи носа і скронево-нижньо-щелепний суглоб в одному дослідженні.
  5. Gendex CB-500 by i-CAT має найвищий показник безпеки в галузі. Пацієнт отримує дозу опромінення ≈40 μSV, це в 2-7 разів менше ніж при аналогічному дослідженні на інших томографах.
  6. Повноцінне програмне забезпечення дозволяє отримати дослідження в загальномедичному форматі, що дозволяє обробляти його в інших медичних центрах.

КПКТ дає можливість подивитися і вивчити у всіх площинах не тільки зуби, але і всі інші анатомічні утворення, які потрапили в зону дослідження. Така можливість усуває більшу частину припущень, з якими лікар стикається кожен день, маючи в руках лише 2D рентгенограми.