Гигиена полости рта у детей

Гігієна порожнини рота у дітей

Починайте привчати дитину до гігієни порожнини рота якомога раніше. Зубки, які з’являються у дітей, починаючи з піврічного віку – тимчасові, а приблизно в 5-6 років вони змінюються постійними.
За цей час важливо прищепити дитині корисну звичку – ретельного очищення зубів після їжі.

Перша зубна щітка дитини – коли купувати?

первая зубная щетка

У перші місяці життя немовляти зубна щітка не потрібна. Подбати про чистоту ясен, піднебіння і язичка можна за допомогою шматочка марлі, складеної в кілька разів. В аптеках зараз продають одноразові серветки, або силіконовий ковпачок, що одягається дорослим на палець, спеціально для цих цілей.

Коли у малюка почнуть прорізатися жувальні зубки, придбайте щітку, самих невеликих розмірів. Молочні жувальні зуби (чи моляри) мають виражену рельєфну поверхню, в яких часто залишається їжа. Крім того, ці зони – найактивніші. А тонкий шар емалі в міжбугорних ямках провокує швидкий розвиток карієсу.

Гігієна порожнини рота у дітей – чистимо зуби правильно!

как чистить зубы

Отже, прийшов час вчитися чистити зуби. Не очікуйте, що дитина прийме нововведення із радістю. Рот для малюків до 5-6-річного віку сприймається як суто інтимна зона, і дозволити лізти туди дорослим з чужорідним тілом йому буде непросто.

І все ж, намагаючись проводити очищувальну процедуру після кожного прийому їжі дитини, ви прищепите йому корисну звичку, що забезпечить здорові зуби в майбутньому.

Спочатку пасту застосовувати не потрібно (дитина буде її ковтати). До двох років можна починати видавлювати на щітку трошки пасти без фтору, розміром з горошину. Подбайте про те, щоб вона була приємною на смак, і містила необхідні компоненти: кальцій, а після трьох років – фтор. Добре, якщо в ній будуть містяться сорбітол, або ксиліт (він захищає від карієсу, і забезпечують приємний смак пасті). Ферменти бромелаин, папаїн, лактофферін виступають проти утворення зубного нальоту.

Рухи щітки повинні бути вимітаючими, від ясен до країв зубів і назовні. Потрібно прочистити зуби з внутрішнього і з зовнішнього боку. Щоб приділити увагу всій ротової порожнині, рекомендується здійснювати чистку зубів по колу – починаючи з правого верхнього краю, і закінчуючи правим нижніми зубами.

Запам’ятайте, до 10 років відповідальність за здоров’я зубів дітей несуть батьки. Це пояснюється тим, що дрібна моторика рук в цьому віці ще не дозволяє дитині робити гігієну порожнини рота якісно

Як вибрати правильну зубну щітку?

Отже, дитяча зубна щітка повинна бути:

  • Яскравою і красивою;
  • зі зручним ребристим антислизьким покриттям;
  • головка щітки повинна бути маленькою, з охопленням двух рівних зубів дитини;
  • щетина повинна бути тільки штучною, оскільки натуральна накопичує бактерії. Щетинки повинні бути густі, м’які, вертикальні, однакової висоти – вони допомагають не тільки добре очищати зуби, але і робити масаж ясен;
  • заміна щітки повинна здійснюватися з періодичністю раз в два-три місяці.

Якщо у Вас є питання з гігієни порожнини рота дитини, Ви завжди можете прийти на консультацію до нашого дитячого стоматолога Мельник Ульяне Петровне. Записатися на консультацію можна за телефоном клініки +38 (044) 463-63-11. Також цілодобово доступна консультація в розділі”Диалог с пациентом” нашого сайту.