zubnij-protez-metelik

Зубний протез метелик: що це таке?

Вам необхідно робити протезування і лікуючий лікар сказав, що необхідно встановити протез метелик? Що це таке і для чого він необхідний ми розповімо нижче.

Свою назву протез отримав завдяки кламерам, які для фіксації протеза кріпляться на сусідні зуби й зовні нагадують крила метелика. Інша назва протезу — імедіат протез. Даний вид протеза працює так само, як і мостовидний протез.

Для чого потрібен протез метелик

Протез метелик — це оптимальне рішення, якщо необхідно тимчасово замінити видалений або випавший зуб. Такий протез виглядає вельми природно і вирішує практично всі проблеми з відсутнім зубом у роті.

  • Естетичні проблеми. Перш за все, протез розв’язує естетичну проблему з посмішкою, якщо втрачений один з передніх зубів.
  • Проблеми з жуванням. Дуже часто буває таке, що пацієнт страждає через відсутність багатокореневого зуба при пережовуванні їжі. Доводиться жувати на одну сторону, що веде до нерівномірного навантаження на щелепу.
  • Зміна прикусу. Якщо в зубах з’являється проміжок, інші зуби намагаються його заповнити й поступово зсуваються в бік відсутнього зуба, нерівномірно перерозподіляючи простір. До постійного протезування важливо не допустити зміни прикусу й атрофії кісткової тканини в місці відсутнього зуба.
  • Проблеми з дикцією. Відсутність зуба може порушувати дикцію, що викликає дискомфорт.

Коли ставлять протез метелик

Протез метелик ставлять тимчасово, на кілька місяців, частіше за все в період приживлення штифта перед майбутнім протезуванням. Іноді такий протез ставлять на постійній основі. Це відбувається тоді, коли інші методи протезування пацієнтові протипоказані або ж не підходять з фізіологічних причин.

Протез метелик зазвичай ставиться на місце одного або двох-трьох відсутніх зубів. Якщо пацієнту потрібно протезувати понад три зуба, фіксація метеликом буде неефективна.

протез метелик

Протез метелик встановлюють між двома здоровими зубами. При необхідності встановлення протеза на задні моляри використовують не пластикові, а металеві кламери для більш надійної фіксації. Це досить трудомісткий процес, відповідно і ціна за таке протезування буде вище.

Чи можна поставити протез метелик на тривалий термін?

Протез метелик — це практично завжди тимчасовий протез. В окремих випадках (при тривалому лікуванні) його носять до року. Ще рідше — до 5 років. Знімний протез метелик на зуб підходить для тривалого використання літнім людям, які відчувають незручність при носінні постійних конструкцій або страждають на алергію на метал.

Види й вартість протеза метелика

Ціна протеза метелика залежить від матеріалу, з якого він буде виготовлений.

Найпопулярніший матеріал виготовлення — акрилова пластмаса. Переваги такого протеза порівняно низька ціна і хороша фіксація практично для всіх зубів в ряду. З недоліків варто відзначити естетичний вигляд. Якщо добре придивитися, можна помітити, що він відрізняється від натуральних ясен. Крім того, цей тип протеза не можна встановлювати, якщо у пацієнта алергія на пластмасу.

Варіант більш дорогого протеза виготовляється з нейлону. Цей матеріал еластичний і м’якше акрилу. Зовні такий протез виглядає більш естетично і на яснах він майже непомітний, хоча помітно програє в практичності. Протез метелик з нейлону рекомендується для тимчасового заміщення передніх жувальних зубів.

Якщо у вас є питання по встановленню протезів ви завжде можете їх задати на сторінці “Питання” нашого сайту. Наші лікарі надатуть максимально повну відповідь.