yak-virvati-molochnij-zub

Як видалити молочний зуб дитині?

Йти з малюком до стоматолога чи видалити молочний зуб в домашніх умовах? З цією дилемою стикаються всі батьки. Так як же краще вчинити?
Однозначної відповіді на це питання немає. Звичайно, будь-який лікар вам порадить йти на прийом до дитячого стоматолога, щоб він в стерильних умовах і без болю видалив зуб вашій дитині, адже в кабінеті у стоматолога більш безпечно і стерильно. Але діти бояться стоматологів і під будь-якими приводами уникають візиту до лікаря. Та й батьки постійно зайняті на роботі й у них немає часу. Тому далі ми дамо кілька порад як швидко і безпечно вирвати молочний зуб будинку.

Коли потрібно видаляти молочний зуб?

Якщо зуб у вашої дитини болить, але при цьому не хитається, його не потрібно видаляти. У такому випадку варто показати зуб лікареві і той вирішить що потрібно робити далі. Швидше за все, в ньому просто з’явився карієс. Поки він маленький, лікар порекомендує вилікувати його.

Основні показання до видалення молочних зубів у дитячого стоматолога:

  • запущений карієс (коли зуб зруйнований настільки, що вилікувати його вже не можна);
  • наявність кісти;
  • зуб довго не випадає і заважає зростанню постійного зуба;
  • зуб болить, хитається, але все-таки не випадає, травмуючи ясна;
  • наявність періодонтиту, гаймориту, флегмони, запалення ясен.

Як підготуватися до видалення молочного зуба?

Якщо очевидно, що зубу залишилися лічені дні можна видалити його самостійно. Це зовсім не означає що потрібно відразу ж прив’язувати зуб до ниточки, а потім ниточку до дверей. Перш ніж видалити молочний зуб самостійно вдома, дитині необхідно пройти кілька підготовчих етапів:

  • Дитину потрібно погодувати, оскільки після видалення зуба їй не можна буде їсти два години;
  • Дитина повинна ретельно почистити зуби та прополоскати рот ополіскувачем для ротової порожнини;
  • Попередити дитину, що може бути боляче після чого починати процес видалення молочного зуба.

Як можна видалити дитині молочний зуб, який хитається?

Найпростіший спосіб — це вирвати молочний зуб за допомогою нитки. Напевно вам вже видаляли зуб таким способом в дитинстві, можливо навіть не один раз. В цьому випадку до хворого зуба потрібно прив’язати нитку, а потім різко смикнути за її другий кінець. Якщо все буде правильно зроблено, зуб буде вирваний моментально. Можна звичайно обіграти сам процес видалення зуба за допомогою дверної ручки, яку різко відкривають або в будь-який інший спосіб, щоб дитині було не так страшно. Двері, яку використовували ще наші батьки, можна замінити м’ячиком або стрілою від луку або якою-небудь іншою іграшкою. Головне, щоб дитина не боялася самого процесу.

Другий спосіб — це яблуко, сухарик, бублик або якась інша тверда їжа. Якщо дитина вкусить тверду їжу, зуб самостійно може випасти. Перевага цього способу полягає в тому, що дитина не очікує болісної процедури, а просто їсть умовне яблуко.

Третій спосіб напевно найнеприємніший — розхитування зуба до кінця. Попросіть дитину саму розхитати проблемний зуб протягом дня. А щоб вона не так боялася, можна розповісти дитині історію про богатиря або про супергероя, якому все ні по чому. Він може порівнювати себе з цим героєм і самостійно вирішити «цю проблему». Якщо дитині вдається розхитати зуб, то вже через кілька годин він зможе сам його вирвати. Головне, щоб при розхитуванні руки у дитини були чистими.

Видалення зуба — це ще не кінець

Після видалення зуба потрібно ретельно прополоскати рот антисептиком або водою. Ускладнення після такої процедури трапляються рідко, але все ж батькам потрібно поспостерігати за станом тієї ділянки, де ще недавно був зуб. Якщо ви виявите запалення або згусток крові, то в такому випадку потрібно пополоскати рот ромашкою або корою дуба. Зазвичай після полоскання проблема йде, але якщо запалення все ж залишилося — варто відвідати стоматолога.

Якщо у вас є будь-які питання до дитячого стоматолога ви завжди їх можете задати на сторінці “Питання” нашого сайту.