рекомендации при ношении брекет систем

Рекомендації при носінні брекет систем

Встановлення брекет-системи – важлива подія. І потрібно знати, що в період носіння брекетів звичне життя істотно змінюється.
Ці зміни торкнуться не тільки відчуттів і зовнішнього вигляду, але і догляду за порожниною рота. Крім спеціальної зубної щітки у Вашій ванній з’являться спеціальні йоржики, іригатори і флоси для зубів. А ще буде ряд обмежень в раціоні харчування. Без сумніву, спочатку буде важкувато звикнути. Але ціна питання дуже висока. Гарний рівний ряд зубів після зняття брекетів цілком виправдає всі Ваші маленькі жертви. Рекомендації при носінні брекет систем стандартні і їх виконання істотно полегшить життя і поліпшить ефективність лікування. Але давайте про все по порядку.

Рекомендації при носінні брекет систем – перший день після встановлення брекетів

Ось кілька порад, які допоможуть істотно знизити незвичний дискомфорт на початку:

  1. Якщо зуби трохи болять після встановлення, корисно буде полоскати рот сольовим розчином (з розрахунку 1 чайна ложка солі на склянку води кімнатної температури), 3-4 рази на день;
  2. Якщо раптом біль істотно посилилася і стане нестерпною, то після прийому їжі прийміть знеболюючу пігулку (анальгін, темпалгін, баралгін, або спазмалгон);
  3. У разі, якщо елемент брекета травмує щоку, потрібно ізолювати його захисним воском і полоскати рот спеціальним ополіскувачем для порожнини рота;
  4. При запаленні травмованої брекетами ділянки полощіть рот лікувальним ополіскувачем «Гівалекс».

Дотримання цих простих рекомендацій допоможе істотно знизити дискомфорт перших днів після установки ортодонтичної системи.

Найперший день минув, Ви почали потроху звикати і помічаєте за собою, що навіть забуваєте, що щось змінилося. Саме час нагадати: гігієнічні процедури по догляду за зубами в період носіння брекетів слід проводити дуже ретельно. Перелік приладів для очищення порожнини рота істотно розширився.

Рекомендації при носінні брекет систем – особливості догляду за порожниною рота

Гігієна порожнини рота в цей період має свої особливості. Отже, для ідеального догляду за зубами тепер потрібно використовувати:

  • гигиена брекет-системортодонтичну зубну щітку;
  • монопучкову щітку;
  • спеціальний зубний йоршик;
  • флосову нитку;
  • ополіскувач для порожнини рота;;
  • і,звичайно ж, зубну пасту.

Під час носіння брекетів обов’язково потрібно регулярно навідуватися до лікаря для ретельного огляду порожнини рота. Лікар перевірить, чи надійно закріплена система, і, можливо, проведе професійне чищення зубів під брекетами.

Рекомендації при носінні брекет систем – харчування

Не допускаються до вживання під час носіння брекет-систем такі продукти:

  1. З твердої їжі: горіхи, сухарики, карамельки. Тверді фрукти можна вживати тільки в подрібненому вигляді, тобто, порізаними на шматочки. Запам’ятайте: надкусування твердих продуктів зашкодить брескет-системі. Зуби почнуть рухатися в некоректному напрямку. Головне правило в період носіння брекетів – щадити прикус від твердої їжі.
  2. В’язкі і липкі продукти. Це – іриски, цукерки з нугою, м’які, липкі цукерки, чіпси, сир, кукурудзяні палички і пластівці, булочки і, звичайно, жуйки. Липкі продукти «приклеюються» до замків брекетів, викликаючи труднощі з очищенням цих місць. Що, в свою чергу, може привести до виникнення карієсу, руйнування зубної емалі і запалення ясен..
  3. Їжа з барвниками: ягоди, буряк, червоне вино, чай, кава, кольорові напої (наприклад, Coca-Cola, Fanta). Естетичні брекети, піддаючись барвним речовинам, в перерахованих вище продуктах, можуть істотно змінювати свій колір.
  4. Занадто гаряча і дуже холодна їжа і напої, наприклад, морозиво прямо з морозилки, або сильно підігріті перші страви. У зв’язку з тим, що в ортодонтичних конструкціях є термоактивні елементи, вони можуть змінювати свої кріпильні властивості при різких скачках температури. Та й для зубів зіткнення з дуже холодною або з дуже гарячою їжею вкрай некорисно.

Поки відбувається звикання до брекет-системи, найкраще вживати м’яку і рідку їжу – каші, супи, пюре, йогурти, сирні пасти, желе тощо. Таке харчування дозволить уникнути зайвих больових відчуттів, і Ви значно швидше звикнете до брекетів.