пластика уздечки языка

Пластика вуздечки язика і губи

Ротова порожнина людини влаштована таким чином, що губи і язик «прикріплені» до неї за допомогою особливих складочок слизового шару.
Такі природні «кріплення» звуться «вуздечкою». Всього їх в ротовій порожнині три. Це вуздечки язика, верхньої губи і нижньої губи. Вони виконують важливу функцію – забезпечують надійність будови щелепно-ротової системи. Якщо вуздечка коротша, ніж потрібно, це може створювати істотні труднощі при їжі, розмові, приводити до деформації прикусу. У таких випадках необхідно вдаватися до її пластиці.

Пластика вуздечки язика

У дітей пластика вуздечки язика повинна проводитися в основному в самому ранньому віці. Коротка вуздечка створює багато труднощів: немовляті важко смоктати і ковтати, трохи пізніше виникають проблеми з вимовою. Цей дефект вперше виявляється на прийомі у педіатра, коли мама повідомляє, що дитина погано бере грудь. Пластика мови у новонароджених проводиться дуже швидко. Процедура займає буквально кілька секунд і майже не завдає больових відчуттів. Відразу ж після розтину вуздечки, дитину годують – грудьми або з пляшечки.

Іноді нестандартна довжина вуздечки не викликає проблем з смоктанням дитини, але стає на заваді до досягнення нею п’яти років. Тривогу може забити логопед. Він направляє малюка на пластику вуздечки язика для усунення труднощів при вимові деяких звуків. Якщо все залишити як є, то в більш пізньому віці це вплине на формування прикусу.

Пластика вуздечки язика – як проводиться операція?

Операція по розтину вуздечки не надає складнощів і проводиться дуже швидко. Її, як правило, роблять під місцевою анестезією, а у грудних немовлят – взагалі без знеболення. Шви після цієї процедури не знімаються, оскільки вони розсмоктуються самі.

Лазерна пластика вуздечки язика

Ця операція відрізняється від попередньої тільки тим, що розсічення роблять за допомогою лазерного променя. Це зручно і безболісно. Для діток часто процедура проводиться в ігровій формі. Але у цього виду пластики є свої нюанси. Новонародженим роблять розсічення вуздечки НЕ лазером, а з тільки за допомогою хірургічних інструментів.

Чому необхідна пластика вуздечки верхньої губи?

Коротка вуздечка верхньої губи створює неприємні проблеми. Згодом вона може «вростати» крізь передні зуби і утворити неестетичну щілину. Операцію по пластиці верхньої вуздечки можна робити лише тоді, коли у дитини починають різатися бічні постійні різці. Після процедури потрібне лікування у ортодонта, оскільки зуби не зійдуться самі собою.

Навіщо потрібна пластика вуздечки нижньої губи?

Проблеми з вуздечкою в області нижньої губи зустрічаються значно рідше. Але цей дефект обов’язково повинен бути усунений. Ігнорування подібної вади може привести до неправильного розвитку прикусу у дитини. Є небезпека розвитку у ясенній кишені карієсу.

Яку пластику вибрати – лазерну або хірургічну?

Зараз однаково поширені як лазерні, так і класичні операції по розтину вуздечки. Вибір способу проведення залежить від багатьох факторів. Не на останньому місці в вирішенні питання стоїть бажання дитини і його батьків. Тим не менш, кращим варіантом буде в цьому випадку довіритися досвідченому лікарю. Він порадить найбільш оптимальне рішення.

Фахівці нашої стоматологічний клініки доктора Дахно проводять пластику вуздечки язика і губ дуже швидко і безболісно. Причиною тому є високий рівень знань і великий досвід проведення подібних операцій. Усунення проблеми довжини вуздечки має велике значення для дитини, вирішує багато проблем – як фізіологічного, так і психологічного характеру.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>