лечение зубов под микроскопом

Лікування зубів під мікроскопом

Першими мікроскоп в стоматології почали застосовувати в США трохи більше 20-ти років тому. З того часу цей чудовий інструмент став невід’ємною частиною сучасного стоматолога для якісного терапевтичного лікування зубів. У нашій клініці ми використовуємо один з найкращих мікроскопів в цій галузі. Його успішно застосовують як при лікуванні карієсу та ендодонтичного лікування каналів, так і при більш складних маніпуляціях пов’язаних з протезуванням, імплантацією і хірургічних операціях.

Застосування мікроскопу для лікування карієсу дозволяє побачити найменші каріозні недоліки, що являється безцінним для якісної діагностики стану зубів. Завдяки збільшувальній техніці стоматолог проведе лікування з максимальним збереженням здорової тканини, видаливши лише уражені ділянки, що дозволить максимально забезпечити відсутність рецидивів.

лечение каналов под микроскопом

Лікування каналів під мікроскопом

Всі ми розуміємо, що наші зуби відносно невеликі в розмірах і мають складну анатомічну структуру. Товщина каналу зубу становить не більше міліметра і може мати кілька вигинів. Тому часом буває дуже складно провести якісне лікування каналів. За допомогою мікроскопу стало можливим детальне вивчення будови цих анатомічних структур. Завдяки багаторазовому збільшенню можна провести ретельну обробку порожнини зуба, повністю видалити уражені ділянки і домогтися повної герметичності при пломбуванні. У деяких випадках наявність мікроскопу просто необхідно. Так, при виявленні після попереднього лікування зламаного стоматологічного інструменту в порожнині каналу його безпечне вилучення просто неможливо провести без додаткового збільшувального обладнання. Так само мікроскоп просто необхідний для усунення перфорацій.

Завдяки застосуванню мікроскопу в протезуванні досягається найкращий результат не тільки в якості, але і з естетичного боку. Так із застосуванням оптичної техніки забезпечується максимально щільне прилягання вінірів та коронок, що проявляється не тільки в продовженні терміну служби зубів, але і в бездоганному естетичному вигляді.

лечение зубов под микроскопом

Лікування зубів під мікроскопом

Окремо хотілося б відзначити застосування мікроскопа для лікування зубів у пацієнтів з дентофобією. На жаль, цією проблемою в тій чи іншій мірі страждають до 90% населення. Дуже часто одне наближення людини в білому халаті з бормашиною вже викликає прискорене серцебиття, запаморочення і навіть панічні напади. У такому випадку лікування зубів з мікроскопом є дуже хорошою альтернативою, тому що в такому випадку лікар перебуватиме на відносно великій відстані від пацієнта, що викликає менше хвилювання і страх. Так само завдяки відносній віддаленості не порушується особистий простір пацієнта, що забезпечує максимальний психологічний комфорт.

Отже, підіб’ємо підсумки, коли ж лікування зубів під мікроскопом необхідно:

  • при первинному лікуванні карієсу або пародонтиту;
  • при неякісному попередньому лікуванні каналів;
  • при виявленні в пролікованому раніше каналі зламаного стоматологічного інструменту;
  • при наявності додаткових тонких не запломбованих каналів;
  • при виявленні перфорації каналу.