icon

Лікування зубів без бормашини системою ICON

Карієс зубів – це невід’ємна частина життя сучасної людини. Раціон харчування і екологія сприяють розвитку карієсу, з цим ми всі давно змирилися.

Але необов’язково миритися з необхідністю свердлити зуби. Для цього важливо відразу звертатися стоматолога, тому що карієс виникає на зубі не моментально, а як хвороба, він проходить кілька стадій.

На початкових стадіях ми можемо зупинити розвиток карієсу і повністю вилікувати зуб. Для цього нам не потрібна бормашина, терапія безболісна і не вимагає застосування анестетиків. Головне не упустити час і не потрапити на останні стадії карієсу. В цьому випадку допоможе тільки бормашина.

Що являє собою мікроінвазивний метод лікування системою ICON

ICON – унікальна система від німецької компанії DMG, яку ще називають “рідка пломба”. Це перший в світі інфільтрант карієсу, тобто полімер, який проникає в зону ураження карієсу і запечатує пори, не даючи карієсу більше розвиватися. І це назавжди!

Після впливу препаратом ICON, пошкоджена емаль з пористої і ніжної перетворюється в щільну, тверду і стійку до дії агресивного середовища. Крім того, відновлюється прозорість емалі і колір зуба.

Крім цього застосування системи ICON є ідеальним рішенням проблеми білих плям каріозного походження на гладких поверхнях, часто викликаних ортодонтичними процедурами або у випадках легкого і помірного флюорозу. Результати відразу видно з першого сеансу лікування.

Особливості методики ICON

 • Розвиток карієсу зупиняється на ранніх етапах.
 • Зберігаються здорові тканини зуба.
 • Поверхня після лікування виглядає як здорова емаль.
 • Безболісна процедура без анестезії і препарування.
 • Успішне лікування за одне відвідування.

Відмінності ICON від традиційних методів лікування карієсу

 • Методика інфільтрації (просочування) синтетичним матеріалом дозволяє повністю зберегти тканини зуба.
 • Лікування раннього карієсу за методикою ICON відбувається без свердління, зберігаючи тканини зуба.
 • Лікування безболісне і його проводять в одне відвідування.
 • ICON не є пломбувальним матеріалом, оскільки основна функція таких матеріалів — це повністю замінити тканини зуба. Саме тому доводиться свердлити зуб, видаляючи тканини і створюючи порожнину, щоб якісно встановити пломбу.

ICON відновлює властивості власних, пошкоджених карієсом, тканин зуба.

Етапи лікування за технологією ICON

На фото ми бачимо білі плями каріозного походження — зароджується карієс.

icon-1

1. Ділянка зуба з виявленими карієсом покривається первинним гелем, який розщеплює уражені карієсом клітини зуба і вимиває мінерали. Це робить зуб пористим, щоб інфільтраційний матеріал міг проникнути якомога глибше.

icon-2

2. Зуб очищається від гелю водою, обробляється спиртом і висушується.

icon-3

3. На очищену ділянку зуба наноситься інфільтраційний полімерний матеріал, який за допомогою лампи полімеризації набуває властивостей емалі і прозорість.

icon-4

4. Проліковану ділянку зуба полірують для додання однорідної гладкості.

icon-5

Підсумок — це повністю здорові зуби без свердління за півгодини.

icon-6

Лікування карієсу за допомогою ICON у дітей

Так як методика лікування за допомогою інфільтраційної системи ICON є максимально малоінвазивною, то це робить даний метод найкращим для лікування раннього карієсу постійних зубів у дитячому віці. Воно не викликає больових відчуттів і при ньому не застосування анестетики.

Недоліки лікування ICON

Технологія ICON – це не панацея і до занепаду епохи «бормашин» ще далеко. При всіх своїх очевидних перевагах у ICON є і недоліки:

 • Початкові стадії карієсу, коли ICON ефективний, дуже швидкоплинні і щоб користуватися перевагами цього методу потрібно дійсно регулярно відвідувати стоматолога.
 • Не завжди вдається повернути початкову естетику зуба. Неможливо гарантувати, що пігментація піде на 100% (зуб при цьому позбавлений від карієсу).

Якщо у Вас є питання щодо даної методики лікування ми з радістю на них відповімо в розділі “Питання” нашого сайту.