lechenie-molochnyx-zubov

Лікування молочних зубів в питаннях та відповідях

Складність лікування карієсу у дітей пов’язана з тим, що далеко не кожна дитина погодиться сидіти в одній позі з розкритим ротом і тривалий час. Саме тому стоматологи до недавнього часу просто не намагалися лікувати дітей так само добре, як дорослих.

Як проходило лікування раніше: дитину саджали на руки до матері, яка скільки могла, утримувала його в потрібній позі. Зрозуміло, якість такого лікування не могло бути високим — не вдавалося повністю видалити інфіковані та уражені ділянки зуба. Матеріали, які застосовувалися для такого лікування, були недосконалі і несучасні. Їх основним завданням було — якомога швидше застигнути, щоб хоч якось «заліпити» каріозні дірки. На жаль, це призводило до швидкого випадання пломб або — ще гірше — до подальших ускладнень.

Чи необхідно пломбування молочних зубів у дітей?

Багато батьків думають, що молочні зуби дитині не потрібно лікувати до зміни на постійні. На жаль, це призводить до плачевних результатів. Вилікувані молочні зуби є запорукою того, що постійні зуби будуть прорізуватися правильно і теж будуть здоровими. До того ж інфекції в роті часто запускають запальний процес у всьому організмі дитини.

Спеціальні матеріали, за допомогою яких проводиться сучасне пломбування каналів молочних зубів, прослужать аж до моменту, коли молочні зуби зміняться постійними. Пам’ятайте: якщо у молочних зубах спостерігаються проблеми — карієс, пульпіт або інші захворювання — лікувати їх можна і потрібно, так само, як і захворювання постійних зубів у дорослих.

Лікувати або видаляти каріозні зуби у дітей?

Звичайно ж — лікувати! Мета наших дитячих стоматологів — зберегти зуб до його природної зміни. Раннє видалення молочних зубів веде до ряду серйозних порушень:

  • до утруднення прорізування основного зуба. Сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, заповнюючи порожній простір, і постійний зуб може прорізатися не на своєму місці. Тоді в підлітковому віці постане проблема вирівнювання зубів і виправлення неправильного прикусу;
  • відсутність молочних зубів негативно впливає на нормальне пережовування їжі, а перетравлювання їжі починається в роті;
  • відбувається порушення дикції.

А що робити, якщо зуби дуже сильно зруйновані?

Дитячий карієс розвивається швидко, хворі зуби руйнуються стрімко. Якщо навіть доведеться видалити запущений, дуже сильно зруйнований зуб, ми неодмінно поставимо дитині спеціальний утримувач простору, щоб запобігти розвитку негативних наслідків. Також дитині можуть бути поставлені коронки для молочних зубів або акуратні знімні протези. Тоді зуб зберігає свою жувальну функцію, у дитини буде правильно формуватися лицьовій скелет, не порушуючи дикцію.

Чи можна ставити дітям пломби з композиту?

Не вірте, якщо вам стануть доводити, нібито дітям не можна пломбувати зуби композитними матеріалами. Просто в деяких поліклініках немає умов для такого лікування. У стоматологічній клініці доктора Дахно дітям ставлять такі ж гарні світлотвердні пломби, як і дорослим. Такі пломбувальні матеріали використовують в передових дитячих стоматологіях по всьому світу. Головне — точне дотримання технології і професіоналізм лікаря. Цементні розчини, якими традиційно проводилося пломбування зубів у дітей -— це вчорашній день в стоматології. Ми ставимо малюкам абсолютно «дорослі» пломби і гарантуємо, що вони «проживуть» до зміни молочних зубів на постійні. І при цьому пломба буде абсолютно безпечною, на відміну від пломбувальних матеріалів минулого покоління.

Як лікують карієс у дітей?

Ми лікуємо дітей, як дорослих — так само якісно і надійно. В нашій стоматологічній клініці ми використовуємо спеціальні технології (в тому числі лікування уві сні) для того, щоб діти могли отримати стоматологічну допомогу за світовими стандартами. Лікування уві сні допомагає дитині розслабитися і легко витримати необхідну процедуру, наші стоматологи можуть якісно залікувати зуб. Таке лікування мінімізує можливість розвитку карієсу під пломбою і дозволяє зубу легко «дожити» до зміни молочних зубів.

Процес лікування проходить в відповідністю з міжнародними стандартами, з обов’язковою ізоляцією зуба, з точним дотриманням технології постановки пломби.
Запломбований зуб буде функціональний і естетичний — доктор відновить форму зуба. Особливо це важливо, якщо справа йде про пломбування передніх молочних зубів — від їх зовнішнього вигляду залежить краса посмішки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>