aplikacijna-anesteziya

Що таке аплікаційна анестезія?

Ефективне знеболення є одним з обов’язкових умов лікування захворювань зубів і ясен. Саме тому арсенал анестетиків, що застосовуються в стоматології, дуже широкий.

Аплікаційна анестезія — це нанесення анестетика безпосередньо на тканини, без ін’єкції, тобто абсолютно безболісно. Таку анестезію також називають поверхневою або термінальною.

Аплікаційна анестезія хороша тим, що вона здійснюється дуже просто, без зайвого устаткування і, що найголовніше, абсолютно без болю.

Для чого застосовується аплікаційна анестезія

Найчастіше аплікаційну анестезію застосовують в дитячій стоматології, для того, щоб знеболити місце уколу. Це дозволяє зробити лікування абсолютно безболісним, адже укол анестетика найчастіше доставляє серйозний дискомфорт. Для цих же цілей аплікаційні анестетики можна використовувати й в дорослій стоматології.

Також деякі процедури, які не мають на увазі глибокого і дуже болючого втручання, теж можна робити під аплікаційною анестезією. А ось наприклад вилікувати карієс під нею не вийде — анестетик не проникає досить глибоко і не «заморожує» нерви.

Види аплікаційної анестезії

Найчастіше застосовується медикаментозна анестезія, тобто знеболення за допомогою спеціальних препаратів. Однак є і методи хімічної, фізичної або фізико-хімічної анестезії — наприклад, охолодження, що знижує чутливість тканин.

Зазвичай до складу аплікаційних анестетиків входять такі місцеві засоби, як дикаїн, лідокаїн, анестезин і промекаїн. Вони випускаються у вигляді різних форм: порошки, плівки, пастилки, водні та спиртові розчини, мазі, гелі, аерозолі і т.п.

Часто в місцевий анестетик додають різні антисептики, барвники та ароматичні добавки, щоб вони були ефективніше і приємніше у використанні, особливо для дітей.

Методика аплікаційної анестезії

Аплікаційний метод — це прикладання, змазування і втирання анестетика в тканини, зазвичай в ясна. Глибина анестезії в цьому випадку становить 1-3 міліметри, діяти вона починає через пару хвилин, а тривалість такої анестезії — від 10 до 20 хвилин.

Протипоказання до аплікаційної анестезії

  • При застосуванні дикаїну анестезія протипоказана дітям до 10 років
  • Ще одне протипоказання — чутливість до препарату або його компонентів

Основний недолік аплікаційної анестезії — це токсична дія місцевих засобів. При всмоктуванні в кров вони швидко досягають високих концентрацій, так що дуже важливо правильно розрахувати концентрацію. З цієї причини аерозольний метод анестезії не популярний — він зручний, але не надійний.

Якщо у вас є які-небудь питання щодо безболісного лікування зубів ми з задоволенням відповімо на них в розділі “Питання” нашого сайту.