альвеолит

Альвеоліт – симптоми та лікування

Альвеоліт – це інфікування ясенної лунки з її подальшим запаленням. Може розвинутися після видалення зуба,
супроводжується разможжінням ясен і пошкодженням лунки. Такий несприятливий хід подій є скоріше винятком з норми. Зазвичай після видалення зуба, лунка загоюється протягом одного-двох тижнів.

Що відбувається під час запалення

Після видалення зуба лунка повинна заповнитися кров’ю, яка швидко згортається. Формується так званий «кров’яний згусток». Цей природний біологічний бар’єр захищає лунку від зараження інфекцією і від механічних пошкоджень.

Якщо ж з яких-небудь причин кров’яний згусток не сформувався, або був зруйнований, це викликає запалення лунки.

Альвеоліт – причини

Існує багато чинників, які можуть викликати розвиток альвеоліту. Це може бути як порушення післяопераційного режиму, так і інші причини, наприклад:

  1. занадто активне полоскання, яке може викликати вимивання кров’яного згустку з лунки і проникнення всередину мікробів;
  2. в лунку потрапила їжа, і при недостатній гігієні це теж провокує запалення;
  3. слабкий імунітет у пацієнта, що значно збільшує ризик ускладнень;
  4. складний хід операції. Якщо видалення зуба було травматичним, потрібно вжити превентивних заходів для недопущення виникнення альвеоліту;
  5. під час видалення зуба, в лунку потрапили зубні відкладення, і це поглиблення було оброблено недостатньо добре. Наприклад, не були усунуті уламки кістки зуба, грануляції, гранульоми або кісти;
  6. при операції погано дотримувалися правил асептики і антисептики.

Альвеоліт – симптоми

Захворювання починає проявлятися на другу-третю добу після видалення зуба, і триває близько двох тижнів. Основні симптоми – сильні болі в районі лунки, підвищення температури тіла до 37,5-38,5 ° С. Потім біль посилюється, переходить на область голови, з рота з’являється поганий запах. Ясна в місці видалення зуба запалені, почервонілі, в лунці немає кров’яного згустку, вся вона покрита сірим нальотом, можливі гнійні виділення. У підщелепних областях збільшуються і стають болючими лімфатичні вузли.

Альвеоліт – лікування

Для усунення альвеоліту лунку зазвичай вискрібають (іноді і повторно), дренують, обробляють антисептиками, ферментами, призначають анальгетики, фізіотеапію і нерідко антибіотики.

В цілому лікування альвеоліту має сприятливий прогноз, але іноді може затягуватися до 2-3 тижнів без втрати працездатності. Потрібно знати: з альвеолітом не жартують. Він може перейти в остеомієліт лунки – набагато більш серйозніше захворювання.