Середній чек лікування карієсу зубів

Карієс — це досить складний паталогічній процес, який повільно розвивається і має незворотню дію, який локалізується в твердих тканинах зуба.

Лікування карієсу зуба полягає у видаленні уражених твердих тканин (емалі та дентину) і надалі заповненням сформованої порожнини фотополімерним матеріалом з метою відновлення повної анатомії зуба.

Фіксовану вартість лікування зуба ураженого карієсом заочно точно вказати практично неможливо, так як вона залежить, перш за все, від глибини ураження тканин зуба. Лікар визначає глибину ураження грунтуючись на клінічне зондування і рентгенограму.

Лікування карієсу може бути виконано двома способами:

  • Пряма реставрація в порожнині рота
  • Непряма реставрація (лабораторне виготовлення вкладки)

За глибиною розрізняють кілька стадій розвитку карієсу:

  1. карієс на стадії білої/темної плями
  2. поверхневий карієс
  3. середній карієс
  4. глибокий карієс
  5. ускладнений карієс.

У даній статті мова піде про пряму реставрацію виконаної лікарем стоматологом-терапевтом безпосередньо в порожнині рота.

Карієс на стадії білої/темної плями

На першій самій ранній стадії розвитку карієсу необхідно провести мікроінвазивне лікування. Залежно від ураженої поверхні буде використаний або інноваційний продукт Icon, або процедура фторування емалі з обов’язковою ізоляцією слизової порожнини рота за допомогою кофердама. Середня вартість для всіх уражених зубів однієї щелепи 2900 грн.

1-4

 

Поверхневий карієс

Якщо каріозний процес розвинувся глибше і перейшов в стадію поверхневого карієсу, Ви будете відчувати біль від гарячої/холодної їжі або підвищену чутливість до солодкого/кислого.

Лікування – традиційне препарування тканин зуба і заповнення порожнини естетичним фотополімерним матеріалом з подальшим шліфуванням і поліруванням матеріалу для досягнення оптичних і механічних властивостей аналогічних тканин природного зуба. Середня вартість такого лікування одного каріозного ураження з обов’язковою ізоляцією слизової порожнини рота за допомогою кофердама і анестезією в нашій клініці становить 2500 грн.1-1

Середній карієс

Ситуація, яка частіше за все зустрічається — це стадія середнього карієсу, коли вже уражається дентин. Алгоритм лікування такого виду карієсу може включати в себе досить багато етапів. Ми розглянемо лікування середнього карієсу на контактній поверхні зуба.

Спочатку зуб очищають від м’якого нальоту, проводять місцеву анестезію – 250 грн. Далі механічно прибирають (препарують) уражені ділянки твердих тканин зуба під контролем індикатора карієсу. Наступним етапом є ізоляція робочого поля від слизової порожнини рота за допомогою кофердама – 250 грн. Цей етап обов’язковий оскільки порожнину зуба обробляють спеціальними кислотами та іншими агресивними рідинами, потрапляння яких вкрай небажано на слизову порожнини рота, так само, як і потрапляння біологічних рідин (наприклад, слини, крові) небажано в отпрепаровану порожнину зуба. Якщо порожнина знаходиться на контактній поверхні з сусіднім зубом ми використовуємо спеціальні матриці й клини. Далі готують зуб до пломбування, а саме протравлюють емаль кислотою, обробляють дентин і емаль спеціальним складом, що забезпечує ідеальне зчеплення фотополімерного матеріалу з твердими тканинами зуба. Тільки тоді настає завершальний етап власно пломбування – пошарове відновлення втрачених тканин зуба і повної його анатомії. Після відтворення форми проводять шліфування й полірування фотополімерного матеріалу для додання блиску і природних оптичних ефектів. Середня вартість такої пломби 2750 грн.

1-3

Глибокий карієс

Коли ушкодження невилікуваного зуба доходить до околопульпарного дентину починається стадія глибокого карієсу. Процедура лікування полягає у видаленні ушкодженої частини зуба, обробки порожнини медикаментозними препаратами, внесення на дно порожнини ремінералізуючих препаратів і безпосередньо відновлення великого обсягу втрачених тканин зуба фотополімерним матеріалом. Лікарю необхідно виконати всі етапи анестезії, ізоляції і т. д. як і при середньому карієсі, однак обсяг реставрації втрачених тканин буде завжди більше. Середня вартість лікування глибокого карієсу (пломба, пряма реставрація) – від 2750 грн (залежно від розміру пошкодження).

У разі якщо карієс поширився на околопульпарний дентин і на рентгенограмі доктор виявить злиття каріозної порожнини з пульпарною порожниною зуба мова буде йти про ускладнений карієс, лікування якого полягає у видаленні запаленої пульпи зуба і заповненні системи кореневих каналів кореневою пломбою – ендодонтичне лікування.