Імплантація та її прогноз

Имплантология

Мета імплантології, як і реконструктивної хірургії, не тільки відновити функції, комфорт, анатомію обличчя, але і повернути людині привабливість і здоров’я.

І імплантологія, і реконструктивна хірургія відносяться до планових, заздалегідь продуманих і підготовлених операцій. Тому лікарю необхідно проаналізувати і дотримати безліч наукових і клінічних параметрів:

  • системні зміни, що виникають в результаті старіння організму,
  • вплив соматичних захворювань,
  • розлад гормональних функцій у жінки в період менопаузи.

Обов’язково потрібно врахувати руйнівну дію поганої гігієни і тютюну, незбалансоване харчування, психологічний статус, шкідливі звички пацієнта і спосіб життя в цілому.

Тільки технічних знань в імплантології недостатньо, щоб вирішити всі проблеми. Лікарю потрібно аналізувати клінічні дані і бути готовим до будь-яких складнощів:

  • пацієнт, що страждає бруксизмом, ризикує зламати зубний протез.
  • у курця більше ймовірності, що остеоинтеграция (приживлення) закінчиться невдачею.
  • пацієнт з неконтрольованою формою діабету ризикує розвитком післяопераційного вторинного ускладнення.
  • пацієнт, що недавно переніс інфаркт міокарду наражається на ризик у ході хірургічного втручання.

Звичайно, такі пацієнти відносяться до групи ризику, і необдумане застосування стандартного протоколу лікування заздалегідь приречене на невдачу і ускладнення.

На сьогоднішній день, для того щоб з упевненістю сказати, що протипоказань до імплантології немає, необхідно керуватися наступними трьома основними критеріями:

  • загальний стан,
  • місцевий стан,
  • і психологічний статус.

Абсолютні протипоказання – це такі протипоказання, які безпосередньо пов’язані зі здоров’ям і можуть проявити себе під час самої операції або ж у вигляді різних ускладнень після неї, а також скоротити термін служби самого імплантанту.

Відносні протипоказання – мають безпосереднє відношення до природи, гостроти і давності системних порушень, а також залежать від функціональної відповіді на коригуюче лікування до початку хірургічного втручання. Аналіз цих протипоказань проводиться спільно з фахівцями у відповідній області.

Тільки після того, як системні патології скореговані задовільно і надовго, можна приступати до визначення плану лікування. Якщо цей етап не пройдено, потрібно тимчасово або остаточно відкласти лікування до досягнення оптимальних умов.

Але є випадки, коли імплантологія неможлива:

  • важкі психічні порушення;
  • неконтрольовані системні захворювання;
  • кардіопатії високого ризику;
  • медикаментозна та алкогольна залежність;
  • вік пацієнта до 16 років

Якщо ж пацієнт в похилому віці, то необхідно не тільки звернути особливу увагу на те, що ми бачимо або він нам розповідає, але і подумати про вікові зміни організму, які можуть бути причиною протипоказань в хірургічній фазі імплантологічного лікування.

Дані досліджень успішності імплантації при наявності факторів ризику:
Курці 98,5%
Низька щільність кістки 98,1%
Короткі імплантанти (<10мм) 98%
Рання нагрузка 97,9%

Тютюнопаління також може стати одним з найбільш важливих відносних протипоказань в імплантології через свою згубну дію на рівні механізму ангіологічної участі у формуванні та збереженні кістки, переімплантарних тканин і пародонту. Залежно від кількості щодня викурених сигарет, знання потенційної небезпеки тютюну пацієнтом, в його волі частково або повністю відмовитися від цієї шкідливої ​​звички, це протипоказання може зникнути. В іншому випадку – це абсолютне протипоказання.

Основне завдання лікаря-імплантолога – виявити пацієнтів з ризиком, щоб врахувати максимальну кількість факторів, які можуть вплинути на прогноз імплантації і правильно вибрати протокол лікування.

Для написання цієї статті використані матеріали Dr G.Pataraya Париж, Франція

Заміщення одиночного зуба

sm49_implantant1 sm49_step_3 sm49_step_4 sm49_step_5

 

Загальність принципів імплантації

sm49_step_5Одиночний дефект

Для заміщення знадобиться установка одного імплантанту.

 

sm49_princip_1

Множинний дефект

Відновлення потребує установки декількох імплантатів.

 

sm49_princip_2 Повністю беззуба щелепа

Можливі наступні варіанти:
– фіксований протез
– умовно-змінний протез (змінний протез з фіксацією на імплантатах)

sm49_princip_4

 

 

 

sm49_princip_3