zubnoj-kamen

Зубний камінь — причини, діагностика, лікування

Зубний камінь — одне з найбільш поширених захворювань порожнини рота, що супроводжуються неприємним, а іноді різким запахом з ротової порожнини. Якщо захворювання в запущеній формі найчастіше приєднується кровоточивість ясен.

Візуально зубний камінь виглядає як косметичний дефект у вигляді сильного нальоту коричнево-жовтого кольору в області кореня і шийки зуба. При несвоєчасному лікуванні він може спричинити появу карієсу, пародонтиту, гінгівіту, хиткості зубів і в дуже запущених випадках навіть випадання зубів. Крім цього, зубний камінь є місцем розмноження бактерій, які можуть інфікувати дихальні органи і серцево-судинну систему.

Зубний камінь — причини виникнення

Цикл формування зубного каменю починається з простого нальоту, який залишається на емалі зубів після прийняття їжі. Під впливом ферментів слини і активності мікроорганізмів, що знаходяться в порожнині рота такий наліт прилипає до зубів, утворюючи так званий м’який наліт. Якщо м’який наліт регулярно не видаляти зубною щіткою, то він починає мінералізуватися і твердіти, набуваючи жовто-коричневого відтінку під впливом природних барвників, які ми вживаємо в їжу – чай, кава, соки та інше.

Ідеальним місцем для формування зубного каменю служать важкодоступні ділянки зубів, які ми не можемо ефективно очистити від залишків їжі простим механічним способом. Після появи м’якого нальоту достатньо всього лише 4-6 місяців до повного завершення циклу формування зубного каменю. Далі починається активне поширення його по всій ротовій порожнині.

Варто звернути увагу на проблему виникнення зубного каменю у дітей і підлітків, а конкретно на неправильний процес чищення зубів і недобросовісний режим гігієни порожнини рота. Рекомендуємо вам ознайомитися з рекомендаціями з гігієни порожнини рота у дітей.

Причини утворення зубного каменю:

  • недостатня гігієна порожнини рота;
  • неякісна, м’яка або стара зубна щітка;
  • незбалансоване харчування (переважання в раціоні м’якої їжі, вживання великої кількості солодкого);
  • нерівномірний розподіл навантаження при жуванні (жування на одну сторону, порушений прикус, неякісна установка пломб або протезів);
  • порушення метаболізму;
  • підвищене слиновиділення;
  • прийом лікарських препаратів.

Також в зоні ризику знаходяться люди з шкідливими звичками (куріння, алкоголь). Які ще проблеми можуть очікувати курців можна прочитати в нашій статті.

Зубний камінь — клінічні прояви

На першому етапі захворювання з’являється темний обідок навколо шийки зуба, який добре видно з внутрішнього боку за допомогою дзеркала. Згодом зубний камінь поширюється на коронку зуба і зовнішню його частину. На цьому етапі з’являється неприємний запах з ротової порожнини і кровоточивість ясен. Дані симптоми сигналізують про те, що необхідно якомога швидше звернутися до стоматолога. В іншому випадку варто очікувати запалення ясенних сосочків і погіршення загального стану ротової порожнини.

Зубний камінь можна розділити на два види: надясновий і підясновий.

Надясновий зубний камінь зазвичай визначається самим пацієнтом як естетичний дефект, так як він відразу кидається в очі своїм жовтуватим або коричневим відтінком.

Підясновий зубний камінь без огляду стоматолога визначити неможливо, оскільки він схований під яснами і щільно прилягає до кореня зуба, при цьому має зеленувато-чорний або темно-коричневий колір.

Вперте ігнорування візиту до стоматолога призведе до виникнення гінгівіту, що в свою чергу послужить трампліном до розвитку пародонтиту та карієсу.

Зубний камінь – лікування

В умовах сучасного обладнання стоматологічної клініки видалення зубного каменю відбувається за допомогою ультразвуку абсолютно безболісно і безпечно. У нашій клініці видалити зубний камінь можна за допомогою ультразвукового устаткування Air-Flow або Piezon Master, який відрізняється більш дбайливою методикою.

Технологія ультразвукової чистки полягає в генеруванні ультразвукових коливань, які є абсолютно безпечними для поверхні зуба і не створюють мікротравм. Паралельно з ультразвуковим впливом застосовується ефект кавітації. Кавітація дозволяє в процесі видалення зубного каменю дезінфікувати оброблювані ділянки за допомогою кисню.

Після видалення зубного каменю виконують полірування зубів. Стоматолог наносить спеціальну пасту на поверхню зубів, і за допомогою шліфувальної насадки надає зубам свіжий і здоровий вигляд. Сама паста абсолютно безпечна як для ясен, так і для слизової рота.

Видалення зубного каменю рекомендується проводити 1-2 разів на рік в залежності від рекомендацій вашого лікаря.

Якщо у вас є які-небудь питання з видалення зубного каменю ми з задоволенням відповімо на них в розділі “Питання” нашого сайту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>