удаление зуба мудрости

Видалення зуба мудрості

Вісімки », або« зуби мудрості »завершують процес формування зубного ряду. Їх прорізування припадає на віковий діапазон

від 15 до 30 років, і навіть іноді на більш пізній період. Ріст «вісімок» може бути дуже болючим, але це не найголовніша проблема. Існує ризик виникнення в місцях їх прорізування гнійних запалень і навіть остеомієліту. Хоча іноді цей період може протікати без ускладнень.

Виникає цілком прийнятний питання – видаляти чи не видаляти «зуби мудрості»?

Деякі фахівці вважають, що «вісімки» можуть стати опорною конструкцією для майбутніх протезів. Але через свою важкодоступність вони дуже вразливі до каріесних інфекції. Часто зуби починають гнити безпосередньо в процесі росту. Порожнина рота в цих місцях буває запалена, та й в самому жуванні вони практично не беруть участь. Тому існує цілий ряд свідчень, коли видалення зубів мудрості просто необхідно.

Основними показаннями до видалення зубів мудрості можуть стати:

 • зуби сильно зруйновані, уражені карієсом і не підлягають лікуванню;
 • сильно запалюються ясна в місцях зростання «вісімок»;
 • зуб, що росте тисне на свого «сусіда», що може призвести до деформації останнього;
 • неправильний ріст «вісімок» і на цьому грунті – постійний травматизм слизових, деформація зубного ряду;
 • розсмоктування кореня зуба, що росте по сусідству, тобто «сімки»;
 • ризики, пов’язані з виникненням кіст або запаленням трійчастого нерва.

Видалення верхнього третього моляра (тобто верхнього зуба мудрості) – процедура набагато легша, ніж видалення третього нижнього моляра. Це пов’язано з меншою щільністю кісткової тканини у верхньому щелепному ряду, а також з тим, що нижні «вісімки» мають більш розгалужену кореневу систему. Перед початком процедури видалення зубу в обов’язковому порядку потрібно зробити рентген.

Просте видалення зуба мудрості

Якщо, за показаннями, зуб мудрості можна видалити простим способом, то ця процедура займає не більше десяти хвилин. Для здійснення даної маніпуляції потрібні найпростіші інструменти. Однак, після того як зуб мудрості вирваний, дуже глибокі лунки потрібно зашити. Так процес загоєння ясен пройде швидше, і зменшиться ризик виникнення інфекції.

Складне видалення зуба мудрості

Ця процедура вимагає більш ретельної роботи лікарів. Зазвичай вона проходить довше, і коштує дорожче. «Складним» називають видалення горизонтально зростаючого, або ретинированого (не до кінця прорізуючого) зубу. В процесі процедури лікар випилює шар кісткової тканини, що перекриває зуб мудрості. Приблизний план проведення цієї операції наступний:

 1. Спочатку проводиться знеболення, а потім відбувається надріз м’яких тканин і їх відділення.
 2. Частина кістки, яка перекриває «вісімку», випилюється або висвердлюється спеціальними інструментами.
 3. Потрібно випиляти і витягти зуб мудрості. Часто коронку і корінь зуба вдається дістати тільки частинами, окремо.
 4. Потім потрібно вшити лунку, що виникла в місці вилучення «вісімки».
 5. Прикладається лід для прискорення процесу згортання крові і утворення кров’яного згустку в лунці.

Після «складного» видалення зуба мудрості можуть виникнути післяопераційні проблеми: біль в яснах, оніміння нерва і прилеглого зуба. Якщо з’являється гострий біль, значить, кров’яний згусток у лунці не утворився. Це є прямим показанням до застосування антизапальних препаратів. В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно подібні післяопераційні ускладнення вкрай рідкісні. Важливий розумний підхід до вибору місця проведення видалення зуба. У нашій клініці первинна консультація, попередні обстеження, сама операція і післяопераційний огляд буде проведено на найвищому рівні.

Реабілітаційний період після видалення «вісімки» пройде набагато успішніше, якщо пацієнтом будуть дотримуватися всіх необхідних правил. Протягом двох годин після процедури не можна їсти, пити. Не можна чіпати лунку язиком, прикладати гаряче. У перші дні після операції протипоказане вживання алкоголю, тютюнових виробів.

Вартість видалення зуба мудрості

Ціна послуги з видалення зуба мудрості залежить від рівня складності процедури. Видалення ретінірованного, дістопірованого зуба буде коштувати трохи дорожче. Але, як правило, нестандартно зростаючі «вісімки» створюють в майбутньому багато проблем. Тому буде розумно своєчасно звернутися до фахівців нашої клініки. Висококваліфікований хірург видалить зуб мудрості без найменшого ризику  майбутніх ускладнень. Найсучасніше обладнання, спеціальна гіпоалергенна анестезія сприяють тому, що наші стоматологічні послуги будуть проведені якісно і практично безболісно. Також наша стоматологічна клініка доктора Дахно пропонує послугу видалення зуба мудрості під  общим наркозом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>