дентофобия

Страх стоматолога – дентофобія

Боязнь стоматологічного крісла і бормашини або дентофобія – це найпоширеніша фобія в світі. Нею страждають більше половини населення
земної кулі. У різний період часу в США і Великобританії були проведені соціальні опитування в результаті яких з’ясувалося, що найбільший страх у пацієнтів викликає звук під час свердління зубів. При цьому у пацієнта значно частішає пульс, прискорюється дихання, що може спричинити за собою навіть напад панічної атаки. Так само по цій статистиці жіноча половина людства боїться стоматологічних маніпуляцій більше ніж чоловіча, а чоловіки очікують більшого болю. Якщо порівнювати вікові категорії населення, то найбільше відчувають страх перед лікуванням пацієнти у віці 18-23 роки.

Чого найбільше бояться пацієнти на прийомі у стоматолога?

Для поліпшення якості обслуговування в нашій стоматологічній клініці доктора Дахно було проведено опитування пацієнтів, які відчувають страх перед майбутнім лікуванням на предмет визначення факторів, що викликають страх.

дентофобияПерше місце в цьому списку почесно зайняло очікування болю. При цьому дана фобія частіше зустрічається у пацієнтів у віці від 30-ти років. Причиною тому стала модель лікування стоматологічних проблем за радянських часів. Справа в тому, що згідно з інструкцією МОЗ СРСР на пацієнта відводилося не більше 15-20 хвилин, а застосовувані анестетики (новокаїн і лідокаїн) починали діяти лише через 10-15 хвилин. Тож не дивно, що пацієнт при лікуванні відчував нестерпний біль і ця біль твердо осіла в пам’яті на роки. В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно ми застосовуємо якісні сучасні анестетики з обов’язковим вичікуванням чіткого часового проміжку дії препарату.

дентофобия. стоматологический инструментДруге місце зайняв звук бормашини, запах і загальна атмосфера в кабінеті. І це так само повністю обґрунтований страх. Ще з дитячого віку ми дивилися той же Єралаш, в якому стоматологічний кабінет показували нам мало не як камеру тортур зі злим лікарем-стоматологом з бормашиною в руках. Це було смішно, але тим не менше відкладалося в дитячій підсвідомості. Саме тому в нашій стоматологічній клініці Дахно ми постаралися зробити перебування пацієнтів максимально комфортним. У нас Ви не почуєте звуку бормашини за дверима, як і не відчуєте стійкий запах лікарні і зможете розслабитися в зручних стоматологічних кріслах. Більш того, в нашій клініці можна пройти лечение зубов при помощи лазера, що дозволяє зовсім уникнути контакт з бормашиною.

Третє місце займає боязнь неякісного лікування і, як наслідок, повторного візиту в стоматологічний кабінет. В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно працюють професійні лікарі, ортодонти, хірурги, які мають величезний клінічний досвід і регулярно підвищують свою кваліфікацію на різних курсах і конференціях

yak-vdbliti-zubi-bez-shkodi_781Ну і на четвертому місці опинилися психологічні чинники. Сюди можна віднести відчуття дискомфорту при порушенні особистого простору, почуття сорому або сорому через стан зубів або запаху з рота і так далі. Для вирішення даної проблеми, а також поліпшення якості лікування в нашій стоматологічній клініці доктора Дахно було впроваджено лечение зубов при помощи микроскопа.

Дентофобія – як боротися?

Страх перед стоматологом і стоматологічним лікуванням обумовлені багатьма факторами, і ми привели в приклад лише тільки найчастіші з них. Звертаючись в нашу стоматологічну клініку доктора Дахно Ви можете бути повністю впевнені в тому, що Ви не залишитеся наодинці з Вашими страхами. Ми постараємося не тільки подарувати Вам здорову усмішку абсолютно безболісно, ​​але і допомогти в подоланні психологічного дискомфорту.

P.S. Ну а якщо Ви панічно боїтесь стоматологічних маніпуляцій, то ми завжди можемо запропонувати безпечне лечение зубов во сне.

Задати будь-яке Ваше запитання фахівцям можна ЗДЕСЬ.