бутылочный кариес

Пляшечковий карієс

У Вашої дитини почали псуватися молочні зубки занадто рано? Ви пішли до стоматолога, і він Вам повідомив, що розвинувся пляшечковий карієс?
Ви вперше чуєте про такий діагноз? У нашій статті ми детально розповімо, що це таке і що з цим захворюванням робити.

За назвою можна припустити, що пляшечковий карієс має таку назву, тому що він розвивається від використання дитячих пляшечок. Але це зовсім не так. Дане захворювання так назвали тільки через те, що воно активно розвивається в віковий період дитини, коли починають застосовувати пляшечки і поїльника для допоювання малюка.

Прояви пляшечкового карієсу

бутылочный кариес

Пляшечковий карієс

Найчастіше пляшечковий карієс вражає чотири або шість передніх верхніх зубів. Першими ознаками даного захворювання є потемніння емалі і накопичення темного нальоту на зубах. У деяких випадках каріозне ураження зубів має вигляд білих меловідних плям на зубах. З прогресуванням хвороби зуби починають кришитися і руйнуватися, залишаючи за собою «пеньки», які можуть стати причиною інфекції.

Пляшечковий карієс причини

Дуже часто батьки діток, у яких розвинувся пляшечковий карієс нарікають на те, що це спадкове і що у них в дитинстві були такі ж проблеми з зубами. Насправді системні захворювання емалі зустрічаються вкрай рідко і вони зазвичай пов’язані з проблемами під час вагітності, екологією регіону і тільки в останню чергу зі спадковими факторами. Основними причинами розвитку пляшечкового карієсу хоч як не парадоксально це звучить, є відсутність або неналежний догляд за гігієною порожнини рота і неправильне харчування.

Пляшечковий карієс профілактика

бутылочный кариес

Найважливішим пунктом при профілактиці пляшечкового карієсу є гігієна зубів з самого раннього віку. Коли у малюка прорізалися перші зубки вже тоді потрібно після годування витирати їх спеціальними серветками, або просто марлею, змоченою в теплій кип’яченій воді. Під час такої «чистки» зубів дитина звикає до щоденної гігієни і потім простіше привчити його чистити зуби самостійно.

Також не менш важливим є врегулювання харчування. Слід по максимуму скоротити нічне догодовування. Вживання солодких напоїв і солодощів на ніч може привести до швидкого псування емалі через те, що наявність глюкози є сприятливою умовою для розмноження бактерій. У раціон дитини слід включити свіжі тверді овочі і фрукти. Дані продукти служать натуральним засобом очищення зубів від нальоту.

Карієс є інфекційним захворюванням. Саме тому дуже важливо пройти профілактичний огляд і лікувати розвиваючий карієс всім членам сім’ї. Помічено, що, якщо обоє батьків стежать за гігієною порожнини рота, то ймовірність виникнення у дитини пляшечкового карієсу знижується в два рази.

Якщо Ви побачили у дитини перші ознаки розвитку карієсу, то необхідно якомога швидше звернутися до стоматолога для запобігання поширенню процесу на інші зуби. Глибокий карієс молочних зубів може завдати шкоди постійним зачаткам.

В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно ми безболісно лікуємо пляшечковий карієс, навіть самим маленьким діткам, окрім того, проводимо лекції з гігієни порожнини рота.

Якщо у вас є питання по пляшкового карієсу у дитини, то задати їх дитячому стоматологу можна ЗДЕСЬ.