kogda-vypadayut-molochnye-zuby

Коли випадають молочні зуби

Заміна молочних зубів постійними у дитини відбувається в середньому в семирічному віці. Можливі невеликі відхилення в періодах, в ту або іншу сторону.
Помилково рахується, що зуби у малят з’являються на першому році життя. Насправді це не так. Закладка життєво важливих органів відбувається ще в період внутрішньоутробного розвитку, на ранніх термінах вагітності. Починаючи з народження, вони готуються до росту. Батьки повинні з самого раннього віку стежити за ротовою порожниною немовляти, проводити гігієнічні процедури. Молочний зуб, інфікований карієсом, може заразити постійний.

Коли випадають молочні зуби – хворобливість

Іноді батьки переживають, що випадання молочних зубів може бути болючим для дитини. Не варто переживати з цього приводу. При підготовці до фізіологічної заміні коріння як би «розсмоктуються», в результаті чого молочні зуби поступово розхитуються.

Коли випадають молочні зуби – послідовність

Терміни росту і заміни зубів у дітей різняться. Але послідовність приблизно така ж. Спочатку прорізаються відсутні постійні моляри. І вже потім починається процес розхитування і випадання молочних зубів.

Перш за все оновлюються нижні різці, потім – верхні, після чого настає черга премолярів. Останніми випадають ікла. Потім у дитини виростають другі постійні моляри, після 18 років – треті (зуби мудрості).

Важлива інформація для батьків

Період росту постійних зубів – дуже непростий. На цьому етапі емаль нових зубів ніжна, є ризик зараження карієсом. Необхідно, щоб дитина чистила зуби вранці і ввечері, і контролювати, як вона це робить.

Корисне харчування для дитини зараз – на першому місці. У денному раціоні повинно бути достатньо необхідних мінеральних речовин. Можна давати дітям вітаміни в спеціальних капсулах. Раз на півроку стоматолог повинен обстежити ротову порожнину.

Часто діти намагаються розхитати і видалити молочний зуб самостійно. Розкажіть їм про шкоду подібних дій, адже так можна занести інфекцію. Рано чи пізно зуб все одно випаде.

Що робити якщо зуби ростуть неправильно?

Якщо молочний зуб ніяк  не випаде, а дорослий вже «проситься» назовні, це не дуже добре. Можливо викривлення росту, неправильне розташування в ряду. Дитину в такому випадку повинен оглянути лікар ортодонт.

Крім цього дорослі повинні спостерігати появу в віці 6-7 років міжзубних щілин, так як постійним зубам необхідно більш широкий простір. Якщо такого не відбувається, то так само необхідно звертатися до лікаря.

Коли потрібна медична допомога?

Коли процес зміни зубів болючий, супроводжується чутливістю емалі, сверблячкою, набряканням ясен, необхідна консультація стоматолога. Якщо молочний зуб ускладнює зростання постійного, лікар повинен його видалити. Не варто затягувати з  видаленням і тоді, коли розхитування і випадання зубів супроводжується проблемами і дискомфортом.

В нашій Стоматологічної клініці доктора Дахно Ви можете задати онлайн будь-яке питання дитячого стоматолога в розділі “Диалог с пациентом” і отримати відповідь в найкоротші терміни.