Брекеты и их виды

Брекети та їх види

Брекет-система – це незнімна конструкція, яка застосовується при ортодонтичному лікуванні. Свою назву вона отримала завдяки тому, що
складається з маленьких замків для кожного зуба, які називаються брекетами. Дані конструкції кріпляться на зуби спеціальним клеєм і з’єднуються між собою дугою, яка і відповідає за вирівнювання зубного ряду.

Залежно від того, яким методом кріпитися дуга до брекетів їх підрозділяють на лігатурні і безлігатурні (самолігуючі). При використанні лігатурних брекетів, дуга кріпитися до них спеціальними резиночками або проволками. Самолігуючі брекети мають в будові кліпси для закріплення дуги. Вважається, що самолігуючі брекети менш дискомфортні в носінні, так як при них сила тиску на зуби значно зменшується.

Залежно від типу матеріалу виготовлення, брекети можна розділити на металеві, керамічні, сапфірові і пластикові.

металлические брекеты

Металеві брекети

Металеві брекети є найбільш недорогими і доступними. Вони бувають як лігатурними, так і безлігатурні. З переваг можна відзначити їх міцність і маленький розмір, що робить їх більш зручними в носінні. З недоліків – неестетичний вигляд. Останнім часом у підлітків стало популярно прикрашати металеві брекет-системи різнокольоровими лігатурами.

пластиковые брекеты

Пластикові брекети

Пластикові брекети є найдоступнішими з прозорих видів брекет-систем. Найбільшим недоліком пластикових конструкцій є їх міцність, а також, можливе фарбування матеріалу харчовими барвниками. Такий вид брекет-систем вимагає дбайливого і ретельного догляду.

керамические брекеты

Керамічні брекети

Керамічні брекети виготовляються з міцного полікристалічного керамічного матеріалу колір якого підібраний індивідуально під колір зубів пацієнта. З переваг слід відзначити міцність і невидимість конструкції на зубах. Однак і в керамічних брекетах є недоліки – вони можуть фарбуватися при вживанні фарбувальних продуктів і бояться підвищеного навантаження.

сапфировые брекеты

Сапфірові брекети

Сапфірові брекети виготовляються з штучно вирощених сапфірів. На зубах вони практично непомітні, тому що не мають кольору (прозорі). Такий вид конструкцій міцний, має естетично красивий вигляд, проте, вимагає ретельного гігієнічного догляду. Сапфірові брекети є найдорожчими з прозорих брекет-систем.

Дуги для прикріплення конструкцій так само виготовляють з різних матеріалів. Тип матеріалу найчастіше залежить від конкретного клінічного випадку і стадії ортодонтичного лікування. Для того, щоб дуга була помітна на керамічних або сапфірових брекетах її фарбують спеціальним білим барвником.

лингвальные брекеты

Лінгвальні брекети

Окремо хочеться відзначити лінгвальні брекети. Даний вид брекетів кріпитися з внутрішньої сторони зубів і взагалі не помітний для оточуючих. Саме тому це найпопулярніший вид конструкцій серед дорослого населення. Лінгвальні брекети також мають ряд недоліків, серед яких варто відзначити вплив на дикцію (особливо в початковий період лікування), складності з гігієною і високу вартість. Лікування ортодонтичних проблем за допомогою лінгвальних брекетів найчастіше довше, ніж при застосуванні звичайних вестибулярних брекет систем.

В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно наші лікарі ортодонти проводять лікування із застосуванням всіх видів брекет-систем. Підбір брекетів здійснюється індивідуально, в залежності від клінічної ситуації пацієнта і його побажань.

Задати питання по видам брекет-систем і ортодонтичного лікування можна ЗДЕСЬ.