Брекеты и их виды

Брекети та їх види

Брекет-система – це незнімна конструкція, яка застосовується при ортодонтичному лікуванні. Свою назву вона отримала завдяки тому, що
складається з маленьких замків для кожного зуба, які називаються брекетами. Дані конструкції кріпляться на зуби спеціальним клеєм і з’єднуються між собою дугою, яка і відповідає за вирівнювання зубного ряду.

Залежно від того, яким методом кріпитися дуга до брекетів їх підрозділяють на лігатурні і безлігатурні (самолігуючі). При використанні лігатурних брекетів, дуга кріпитися до них спеціальними резиночками або проволками. Самолігуючі брекети мають в будові кліпси для закріплення дуги. Вважається, що самолігуючі брекети менш дискомфортні в носінні, так як при них сила тиску на зуби значно зменшується.

Залежно від типу матеріалу виготовлення, брекети можна розділити на металеві, керамічні, сапфірові і пластикові.

металлические брекеты

Металеві брекети

Металеві брекети є найбільш недорогими і доступними. Вони бувають як лігатурними, так і безлігатурні. З переваг можна відзначити їх міцність і маленький розмір, що робить їх більш зручними в носінні. З недоліків – неестетичний вигляд. Останнім часом у підлітків стало популярно прикрашати металеві брекет-системи різнокольоровими лігатурами.

пластиковые брекеты

Пластикові брекети

Пластикові брекети є найдоступнішими з прозорих видів брекет-систем. Найбільшим недоліком пластикових конструкцій є їх міцність, а також, можливе фарбування матеріалу харчовими барвниками. Такий вид брекет-систем вимагає дбайливого і ретельного догляду.

керамические брекеты

Керамічні брекети

Керамічні брекети виготовляються з міцного полікристалічного керамічного матеріалу колір якого підібраний індивідуально під колір зубів пацієнта. З переваг слід відзначити міцність і невидимість конструкції на зубах. Однак і в керамічних брекетах є недоліки – вони можуть фарбуватися при вживанні фарбувальних продуктів і бояться підвищеного навантаження.

сапфировые брекеты

Сапфірові брекети

Сапфірові брекети виготовляються з штучно вирощених сапфірів. На зубах вони практично непомітні, тому що не мають кольору (прозорі). Такий вид конструкцій міцний, має естетично красивий вигляд, проте, вимагає ретельного гігієнічного догляду. Сапфірові брекети є найдорожчими з прозорих брекет-систем.

Дуги для прикріплення конструкцій так само виготовляють з різних матеріалів. Тип матеріалу найчастіше залежить від конкретного клінічного випадку і стадії ортодонтичного лікування. Для того, щоб дуга була помітна на керамічних або сапфірових брекетах її фарбують спеціальним білим барвником.

В нашій стоматологічній клініці доктора Дахно наші лікарі ортодонти проводять лікування із застосуванням всіх видів брекет-систем. Підбір брекетів здійснюється індивідуально, в залежності від клінічної ситуації пацієнта і його побажань.

Задати питання по видам брекет-систем і ортодонтичного лікування можна ЗДЕСЬ.