Повна адентія – це повна відсутність зубів однієї щелепи чи обох щелеп у пацієнта. Повна адентія тягне за собою такі наслідки, як кісткова редукція щелеп (атрофія альвеолярного відростка і кістки тіла щелепи), атрофія м’язів, втрата пружності губ та шкіри в приротовій частині обличчя, дисфункція роботи скронево-нижньощелепного суглоба, значне порушення вимови (фонетики) і неможливість повноцінного відкушування та пережовування їжі. Все це призводить не тільки до зниження якості життя, а й до психологічного дискомфорту і заниження самооцінки.
Повна адентія може бути вродженою (первинною) або набутою (вторинною). Первинна адентія вкрай рідкісна патологія і найчастіше є генетичною вадою.
У повсякденній стоматологічній практиці найчастіше зустрічається вторинна адентія, яка викликана різними стоматологічними захворюваннями, такими як карієс та його ускладнення, пародонтит або по іншим причинам, таким як травми, пухлини або оперативне втручання в щелепно-лицьовій ділянці.
Оптимальним лікуванням адентії є ортопедична реконструкція зубних рядів за допомогою фіксованих протезів. З метою фіксації протезів проводять дентальну імплантацію. Прогноз лікування повної адентії цілком сприятливий, що дозволяє пацієнту після лікування повернутися до повноцінного життя.
Нижче представлені етапи виконання імплантації.